Muži – Okresní přebor                       19. 8. 2017

Áčko úspěšně zvládlo start do soutěže

TJ Velichovky – Sokol Stárkov 1:0 ( 0:0 )

Branka: 51. Vít

ŽK: 1:1

ČK: 1:1

rozhodčí: Saučuk

Sestava:

Velichovky:

Hasník – Kukal (46. Toman), Bém, Kučera, Kašpar /K/ –  Dočekal ( 79. Mich. Novotný), Runkas (86. J. Šubrt), Jelínek, D. Šubrt – Karel, Vít

„Do roka a do týdne“ by se dal nazvat start našich hráčů do soutěže. Stejně jako loni přijel na úvod sezony postoupivší nováček, stejně jako loni to byla tuhá bita a stejně jako loni rozhodla jediná trefa. Už v úvodu bylo patrné, že sem přijel kvalitní tým, ve kterém se proháněli šikovní mladíci, kteří zaměstnávali svou rychlostí naší obranu. Domácí hráči byli lepší v kombinaci, které se jim poměrně dařila, hosté spoléhali spíše na jednoduchou hru s rychlým protiútokem. Velichovky se dostávaly k ohrožení branky častěji, ale svojí mírnou převahu nezužitkovaly. Střely z dálky končily mimo, nejblíže gólu byl Karel, ale jeho pěknou ještě tečovanou střelu pod horní tyč vyrazil neméně hezky stárkovský brankář na roh. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Jediný gól si tak domácí hráči schovali do úvodu druhé půle. Standartní situaci zahrával Kašpar a Vít přesnou hlavičkou nedal hostujícímu brankáři šanci. Jenže krátce na to mohlo být vyrovnáno, ale rychlý brejk středem hřiště zastavil včasným zákrokem až domácí brankář. Do 58. minuty se hrálo velice slušné, nijak nekouskované, plynulé utkání. Pak však byl k překvapení všech vyloučen domácí Vít a hosté vycítili šanci. Jenže domácí hráči i v deseti těžkou chvíli přečkali bez újmy. Jenže od 74. minuty se síly na hřišti vyrovnali, poměrně přísně šel po jednom ze zákroků mezi dvěma hráči ven i stárkovský hráč. Závěr si domácí pohlídali, měli i jednu šanci k navýšení skóre, a na druhé straně domácí obrana působila spolehlivě a nepustila hosty do závěrečného tlaku.