OP starší přípravka                                        3.9.2017

Starší přípravka vstoupila do sezony

TJ Velká Jesenice / Sokol Zábrodí – TJ Velichovky 7:7  (5:3), pen.: 4:5

Do nové sezony jsme vstoupili s tím, že se budeme učit nového rozestavení již s pěti hráči v poli. Na začátek nás čekal společný tým Velké Jesenice a Zábrodí. Již od začátku to byla bláznivá přestřelka, třikrát jsme vedli a soupeř vždy vyrovnal, aby si vzal do poločasu náskok na svojí stranu. Bylo to poměrně svižné utkání nahoru dolu, obrany a brankáři na obou stranách nestačily náporu ofenzivy druhého mužstva. Nakonec se nám povedlo zlikvidovat náskok soupeře a divoký výsledek 7:7 vypovídá o průběhu zápasu. Oba týmy byly při chuti i v penaltách, v úvodních pěti sériích minul vždy jen jeden hráč, a tak o našem úspěchu rozhodla až šestá penalta proměněná Kukalem.

TJ Velichovky – SK Babí 5:4 (2:1)

Ve druhém zápase nás čekalo domácí mužstvo. Opět to byl vyrovnaný fotbal, na naší první brankou reagovali domácí pěknou tvrdou střelou z přímého kopu. Do poločasu se však ujímáme vedení. Ve druhé půli se nám daří proměnit více šancí než domácím, a zvyšujeme náskok. Pak si však komplikujeme situaci někdy zbytečnými individuálními akcemi na místo jednoduché přihrávky, čímž ztrácíme míč a rychlý kontr fyzicky vyspělejších hráčů končí gólem v naší síti. Náš náskok o jeden gól však zůstal uhájen.

AFK Hronov – TJ Velichovky 3:5 (1:1)

Na závěr turnaje nás čekal Hronov, s kterými umíme hrát pěkné zápasy, neboť soupeř má v týmu šikovné hráče. Zápas to byl opět bojovný a vyrovnaný s některými pěknými akcemi na obou stranách. Hrálo se nahoru – dolu, při zisku míče následovaly rychlé brejky nebo alespoň pokusy o ně. V úvodu druhé půle však získáváme vedení zpět lacinou střelou skoro z půlky, která propadla brankářovi Hronova a krátce na to proměňujeme penaltu. Skóre se pak ještě posune na každé straně. Plní očekávání můžeme být spokojeni, neboť jsme odehráli kvalitní zápasy s výbornými týmy, které nás určitě posunou ve fotbalovém růstu. Musíme však dále tvrdě pracovat, neboť mezi těmi vyrovnanými týmy jsou rozdíly minimální a nesmíme podlehnout prozatím dobrých výsledků. Pochvala je však dnes na místě a poděkování pro rodiče za podporu a dopravu.