TJ Velichovky – Sokol Velká Jesenice 2:1 ( 2:0 )

rozhodčí: Bouz

Sestava:

Velichovky:

Hasník – D. Šubrt, Kašpar /K/, Bém, Špaček – Dyrc (90. Mar. Novotný), Jelínek, Emlar (82. Dočekal), Németh (88. Valášek) – Karel (87. Křovák), Vít

Výborný zápas odehrálo naše A mužstvo proti Velké Jesenici, která měla před zápasem na kontě jako jediná plný počet bodů. Domácí hráči „pokřtili“ nové dresy v klubových barvách výborným výkonem a hlavně třemi body. V prvním poločase byli lepším týmem a po zásluze vedli. Kdo přišel o chvilku později, tak přišel o první branku. Centr Špačka z pravé strany poslal hlavou do sítě Vít. Domácí hráli při chuti, svého soka dlouho nepouštěli do šance a ve 23. minutě pláchl hostující obraně Dyrc a poprvé v sezoně měli domácí hráči na kontě alespoň dva vstřelené góly. Ještě před tím však mohl zvýšit Vít, ale jeho hlavička mířila do tyče a odražená skončila už v náruči gólmana hostí. V dresu hostí byl střelecky pilný útočník Paďour, jenž ukázal, že si s míčem rozumí, ale jeho střelecké pokusy bezpečně pochytal Hasník. V závěru první půle hosté přidali, ale domácí si do kabin nesli vedení 2:0. Dobrý fotbal pokračoval i po změně stran. Hosté začali více útočit, ale dobře organizovanou obranu Velichovek nepřelstili. Otevřený zápas z obou stran se musel líbit, šance na obou stranách přicházeli, domácím se však nepodařilo přidat třetí branku. Zápletka tak přišla čtvrt hodiny před koncem. Po špatném odkopu se v našem vápně ocitl hostující hráč, svoji akci vyřešil dobře, když našel volného spoluhráče, který přesnou střelou k tyči snížil. V závěru jinak kvalitního zápasu se do hry vtrhla nervozita, přibývaly fauly, karty, přerývalo se střídáními, což našemu týmu nevadilo. Hosté se tak už k závěrečnému tlaku nedostali a domácí si připsali cenný skalp. Nové dresy tak přinesly štěstí a náš tým věnuje výhru i dlouholetému činovníkovi klubu panu Kašpárkovi k jeho nedávným 75. narozeninám.