Muži – Okresní přebor                       8. 4. 2018

Áčko zlomilo dvě nepříznivé série a veze body

TJ Sokol Velká Jesenice - TJ Velichovky 0:2 (0:1)

G: 22. a 56. Vít

ŽK:1:1

rozhodčí: Riabec

Sestava:

Velichovky:

Hasník – Dočekal, Kučera, Mich. Novotný, Kašpar /K/ – Karel, Jelínek (54. Špaček), Emlar ( 65. J. Šubrt), Mar. Novotný – Runkas, Vít

Ve druhém jarním zápase zajíždělo naše A mužstvo do nedaleké Velké Jesenice. Zde nás čekala tradičně početná návštěva, ve které se neztratili ani příznivci našeho oddílu a domácí soupeř, který nám díky svému technickému pojetí vyhovuje k dobrému výkonu a přispívá k zajímavému fotbalu. Oba týmy se snaží držet míč a dobře kombinovat, když v tomto zápase tomu nepřispíval terén. S ním se však lépe vypořádali naši hráči, kteří po úvodní střele domácích postupně převzali aktivitu a častěji a přesněji kombinovali než domácí hráči. Po několika náznacích a centrech do vápna se Velichovky dočkaly první branky. Dočekalův aut našel ve vápně Váta a ten nekompromisně napálil míč do sítě. Domácí s větrem v zádech se snažili hrozit rychlými výpady i díky dlouhým výkopům brankáře, ale ty končily většinou mimo hřiště nebo si s nimi poradila hostující obrana, která působila celkem jistě a nepouštěla domácí šikovné útočníky do velkých šancí. Kombinační fotbal pokračoval i po změně stran, hra se přelévala ze strany na stranu, a po jednom výpadu postupoval z levé strany na domácího brankáře Mar. Novotný. Ten se však neukvapil a ještě vedle sebe našel Víta, jenž pohodlně uklidil míč do prázdné branky. Domácí poté nastřelili tyč a hosté pak dlouho kontrolovali svůj náskok. Domácí tak museli více otevřít hru a naše obrana s pozorným Hasníkem byla v permanenci.  Kolektivní a obětavý výkon našich hráčů dlouho bezpečně hájil dvoubrankový náskok, až v závěru utkání musel zastavit Hasník  šance domácích hráčů, kteří se do poslední vteřiny snažili o kontaktní gól. Cenná výhra však našim hráčům neunikla a mohly skončit dvě nepříznivé série. Včetně podzimu pět utkání bez výhry a vůbec první bodový import tří bodů v této sezoně.