Mladší žáci – Okresní přebor                         9.4. 2018

Starší žáci zaskočili Velkou Jesenici

Sokol Velká Jesenice -  TJ Velichovky 0:1 ( 0:1)

Po dlouhé zimní přestávce jsme k prvnímu zápasu v jarní části zajížděli do Velké Jesenici s cílem odehrát dobrý zápas a zúročit z podzimu některé zkušenosti. Proti nám stál opět fyzicky vyspělejší protivník, ale tentokrát jsme se ho nezalekli a více než polovinu první půle jsme s ním hráli vyrovnanou partii ve středu hřiště. Soupeř sice byl logicky aktivnější a častěji u míče, ale ve finální fázi si neuměl poradit. Proti němu stála naše dobře organizovaná obrana s pozorným brankářem, proti které se domácí střelci ne a ne prosadit. Snažili jsme se hrát i směrem dopředu, ale tolik šancí jsme si nevypracovali, ale přece jen jsme si vynutili nějaké fauly nebo vybojovali některé rohové kopy, sice ne tolik jako domácí. V závěru první půle nás domácí zatlačili, ale první půli jsme přečkali bez újmy v naší síti. Byli jsme zvědaví, jak naši hráči zvládnou odolávat náporu domácích ve druhé půli, ale svým bojovným výkonem a dobrou práci v defenzivě stále drželi svého soupeře na nule. Navíc v polovině druhé půle jsme dostali výhodu přímého kopu. K němu se postavil Šibor a zaskočil domácího brankáře, který nechytil jeho nepříliš prudkou střelu doprostřed branky. Tím jsme na dalších pár minut zaskočili domácí a krátce na to jsme dvakrát zaměstnali domácího brankáře, ale ten už se nenechal zaskočit Kluci vycítili šanci se poprat o velice cenný výsledek a svoji bojovností se vybičovali k velkému výkonu, který byl však převážně už defenzivní a směrem dopředu ne tolik nebezpečný a fotbalový. Tlak domácích sílil, zahrávali několik rohů, ale kluci to nakonec zvládli a asi zatím odehráli svůj největší fotbalový zápas v první sezoně na „velkém“ hřišti. Výsledek tak ukázal cestu, kterou když budeme pokračovat v trénincích, můžeme potrápit na jaře i další soupeře. Děkujeme přítomným rodičům za podporu a dopravu.