Muži – Okresní přebor                       28. 4. 2018

Áčko si připisuje cenný skalp

TJ Velichovky – AFH Hronov 2:1 ( 1:0 )

Branky domácích: 42. Mar. Novotný, 82. vlastní

ŽK: 3:2

ČK: 0:1

rozhodčí: Bogdan

Sestava:

Velichovky:

Hasník – Dočekal, Bém, Mich. Novotný, Kašpar /K/ –  Mar. Novotný, Jelínek, Emlar,  Karel (63. Dyrc)– Runkas, Ulrych

V dalším kole okresního přeboru do Velichovek přijel silný Hronov a od začátku zápasu oba týmy servírovali pro přítomné diváky kvalitní fotbalovou podívanou. Domácí vlétli do zápasu ve velkém stylu a v úvodní pětiminutovce si vypracovali dvě gólové šance. Tu první doslova zazdil Ulrych, když překopl prázdnou branku a poté se nevedlo ani Emlarovi, který z dobré pozice netrefil branku. To o chvíli později mohli hosté potrestat, ale i jejich hráč byl s koncovkou na štíru. I za slunečného počasí se nadále hrálo ve velkém tempu, hra se přesouvala ze strany na stranu, ale gólové šance již nepřibývaly. Když to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, Jelínkovu přihrávku za obranu ještě stihl usměrnit Mar. Novotný podél brankáře do branky a domácí rázem vedli. Navíc ještě v samém závěru si při dalším dobývaní vypracovali rohový kop, po kterém hasil na brankové čáře hostující bek Runkasovu dorážku. Po změně stran se v 50. minutě z nenápadné akce po pravé straně dostal do vápna hostující útočník a dokázal si poradit s velichovskou obranou a přesnou střelou na přední tyč vyrovnal. Hosté rázem ožili a měli chvílemi častěji míč na kopačkách. Postupně se hra vyrovnala a dlouho se čekalo na větší šanci. Blízko gólu byl Runkas, který z trestného kopu trefil břevno a podruhé pomohlo břevno hostům po hlavičce vlastního obránce. Vypadalo to, tak, že pokud padne branka, bude asi vítězná. Tu vstřelili hronovští, ale do vlastní sítě. Běžela 82. minuta, Jelínek podnikl po pravé straně výpad a poslal centr před branku Hronova, kde se moc nezorientoval hostující bek a míč napálil do vlastní sítě. Závěr si domácí hlídali, hra ubrala na spádu, často se přerušovalo, navíc soupeř dohrával o deseti a výsledek se již nezměnil.

FOTOGRAFIE Z UTKÁNÍ ZDE