TJ Červený Kostelec „B“ – TJ Velichovky 1:4 (0:2)

Branky Velichovek: 3. Ulrych, 33. Karel, 73. Emlar, 87. Vít

Rozhodčí: Bárta

Diváci: 100

Sestava: Hasník – Dočekal ( 78. D. Šubrt), Runkas, Mich. Novotný,  Kašpar – Mar. Novotný, Emlar, Jelínek, Karel – Vít, Ulrych (88. Pacák)

K dalšímu duelu zajíždělo naše áčko netradičně v neděli dopoledne do Červeného Kostelce. Jak viděl článek velichovský obránce Michal Novotný, si můžete přečíst níže

Velichovky zajížděly na nedělní utkání brzy ráno, protože je zvykem, že Červený Kostelec hraje domácí zápasy od 10 hodin. Utkání se hrálo na krásném „pažitu“ a také se jednalo o sousedy v tabulce (5. s 6.)

Úvod v utkání patřil Velichovkám, neboť již ve 3.minutě si na krásnou přihrávku od Víta naběhl Ulrych a zakončil na hranici vápna k pravé tyči domácí branky. Domácí se snažili po inkasovaném gólu Velichovky zatlačit a vyrovnat, jenže jejich střely končily mimo nebo si s nimi Hasník poradil. Kostelec byl více na balonu, snažil se kombinovat, ale žádnou výraznou šanci si nepřipravil. Ve 33. minutě našel Emlar pěknou přihrávkou Karla a ten si se zakončením k levé tyči poradil přesně a zvýšil vedení na 2:0. Do poločasu se skóre neměnilo a šlo se do šatny za stavu 2:0 pro hostující Velichovky. V úvodu 2.poločasu opět domácí zatlačili Velichovky na jejich polovinu, snažili se roztahovat hru, byly herně lepší, držely balon. Ohrožení velichovské branky přicházelo pouze ze standartek nebo rohů, ale s nimi si obrana poradila. V 65. minutě u rohového praporku „vymíchal“ Jelínek domácího hráče a připravil přihrávkou šanci pro Víta, ten z velkého vápna přestřelil. Kostelec zahrával v 72 minutě rohový kop, hostující hráči ho však ho dobře zachytily, rychlým přechodem do útoku ( „alá Real Madrid“) našel Ulrych Emlara a ten pojistil vedení na 3:0 z pohledu hostí. Kostelec se přeci jen dočkal a po akci z levé strany a centrovaným balonem po zemi našel domácí hráč svého útočníka a ten v klidu jen doklepl balon za Hasníkova záda. Velichovky hned na to rozehrály, dlouhým balonem našel Emlar Ulrycha, a ten připravil z levé strany  nahrávkou šanci Vítovi a aktuálně nejlepší kanonýr Velichovek se za hranící vápna nemýlil – 1:4. Po x letech se nám podařilo bodovat v Červeném Kostelci a dokonce za 3body. Jen tak dál.