Muži – Okresní přebor                       8. 5. 2018

Áčko ztratilo se Zábrodím

TJ Velichovky – Sokol Zábrodí 2:2 ( 1:0 )

Branky: 30. a 56 Vít

ŽK: 0:2

ČK: 0:1

rozhodčí:Hampl

Sestava:

Velichovky:

Hasník –  Dočekal, Bém, Kašpar /K/ ,Mich. Novotný -  Jelínek,  Emlar,  Mar. Novotný, Karel -  Vít, Runkas

K dalšímu zápasu přijelo do Velichovek Zábrodí. Domácí dle očekávání vstoupili do zápasu aktivně a od úvodu zaměstnávali obranu hostí. Přes početný obranný val Zábrodí se naši hráči těžko prosazovali, přesto si dokázali vypracovat některé šance. Míč do sítě si však dlouho dobu cestu nenašel, buď v cestě stála nepřesná střela jednou tyč hostující branky a nebo po Runkasově trestném kopu na brankové čáře hasil obránce. Vedení se domácí hráči a diváci dočkali po 30. minutách, kdy se prodral do vápna Mar. Novotný, a na malém vápně měl jednoduchou pozici Vít. Hosté zkoušeli jen rychlé brejky, ale ta domácí obrana včas zažehnala, a tak byl po většinu nejen poločasu, ale i celého zápasu Hasník bez práce. O to větší šok přišel v úvodu druhé půle, když hostující obránce rozehrával pár metrů za půlící čárou trestný kop a střelou a místo očekávaného centru přišla na bližší tyč střela, na kterou Hasník nedokázal zareagovat.  Za necelých 10 minut byl vyloučen za urážky pomezního rozhodčího hostující bek a domácím se rýsovala více než půlhodinová přesilovka. Tu domácí brzy zužitkovali, kdy se ve vápně ocitl Vít, zbavil se beka, a kolem brankáře vrátil domácím vedení. Jenže od vyloučení byla hra spíše rozkouskovaná, domácím se nedařilo pojistit vedení, hosté hráli jednoduše na brejky a hra postrádala tempo. Nepřesvědčivý výkon domácích byl potrestán v závěru, nejprve Hasník ještě zažehnal brejk hostujícího hráče, ale z pokračující akce přilétl centr na zadní tyč a hostující hráč neměl problém trefit prázdnou branku. Tlak domácích v závěru příliš vzruchu nepřinesl, nedokázali si už vypracovat žádnou šanci, a tak se body dělily.