Muži – Okresní přebor                       1. 9. 2018

Áčko muselo otáčet nepříznivý stav s nováčkem

TJ Velichovky – Jiskra Martínkovice 4:1 (0:1)

Branky: 58. a 65. Emlar, 64. Runkas, 85. Mareček

ŽK: 1:1

rozhodčí:Tůma

Sestava:

Velichovky:

Hasník –  Hořínek, Mich. Novotný, Špaček, Kašpar /K/ ( 70. Mareček)  -  Jelínek,  Emlar, Karel ( 67. Dočekal), Dyrc ( 72. Mar. Novotný) -  Vít (11. Németeh), Runkas

První zářijovou sobotu zavítal do Velichovek nováček z Martínkovic. Dle předpokladu se od začátku chopil taktovky domácí tým a měl častěji míč na kopačkách, ale hra končila většinou na velkém vápně hostí, díky nepřesné finální fázi. A tak první zkoušku pro brankáře musel absolovat domácí brankář, když ho tvrdou střelou prověřil hostující hráč. Nicméně výstraha pro domácí přišla v niveč a ve 24, minutě se hosté ujímají po přesné hlavičce, která zapadla za vyběhnuvšího Hasníka do sítě. Zaskočeni domácí hráči se těžko prosazovali na zteč martínkovické branky, a když už se dostali do dobré pozice, zkazili kombinaci nepřesnou přihrávkou nebo nepřesné zakončení. Áčko tak odehrálo nejhorší poločas z dosavadních zápasů, ale dokonale se z toho dokázalo otřepat a druhý poločas se hrálo již převážně podle domácích not. Gólové probuzení našich hráčů přinesla 58. minuta, kdy se ve vápně prosadil Emlar. Za chvilku však mohli udeřit hosté po rychlém brejku, ale ten hostující útočník zakončil mimo. V 64. minutě se však radují domácí podruhé, když nekompromisně do sítě z hranice vápna napálil míč Runkas. Uklidňující branku pak za chvilku přidal z dálky Emlar, když překvapil nejenom brankáře hostí. To už z domácích kopaček spadla nervozita z tíhy zápasů a vytvářeli si další šance. Z těch se ujala až v 85. minutě přesná kombinace, na jejímž konci stál Mareček. Áčko tak proti nepříjemnému sokovi vydřelo první tři domácí body.