Muži – Okresní přebor                       23. 9. 2018

Áčko zvládlo zápas na Babí

SK Babí - TJ Velichovky 2:4 (2:1)

Branky: 22. Németh, 61. Karel, 80. Emlar, 87. vlastní

ŽK: 1:2

ČK: 0:1 (Jelínek)

rozhodčí: Hampl

Sestava:

Velichovky:

Hasník – Runkas /K/ (50. Kašpar), Mich. Novotný, Bureš, Hořínek (75. Špaček) – Emlar, Jelínek,  Karel, Mar. Novotný (87. Dočekal) – Németh (73. Petr), Karel ( 73. Mareček)

Šlágr tohoto kola se odehrál za typického deštivého podzimního počasí na Babí, kde se střetly dva čtrnáctibodové týmy a po sobotních zápasech bylo jasné, že případný vítěz půjde alespoň do příštího kola v pozici lídra tabulky.  Naši hráči do zápasu vstoupili velice aktivně a první půlhodinu byli jasně lepším týmem. Paradoxně do vedení šli domácí již v 7. minutě, kdy zužitkovali trestný kop přesnou střelou přes zeď k tyči. Velichovky však nadále tlačily na pilu a vytvářely si šance. Mar. Novotný povedenou střelou rozezvučel horní tyč domácí branky, a pak po pěkné akci neuspěl zakončující Németh ani dorážející Jelínek. Zasloužené vyrovnání přišlo až po dvaceti minutách hry,  sraženou střelu Martina Karla domácí brankář s námahou vyrazil, ale dobíhající Mário Németh již poslal míč do sítě. Velichovky pokračovaly v aktivitě a více než půlhodiny byli lepším týmem. Jenže domácí hráči jednoduchou hrou, kdy posílali všechny míče před naší branku udeřili podruhé. Nepozorná hostující obrana nezachytila rychlou rozehrávku z autového vhazování a krátce před odchodem do kabin si vzali domácí hráči zpět vedení. Druhý poločas domácí z kraje drželi míč na svých kopačkách a snažili se být aktivnější než v první půli, ale postupně Velichovky otupily aktivitu Babí, a postupně přebíraly otěže zápasu. Výstrahou pro domácí tým, byl trestný kop Jakuba Emlara, který skončil již podruhé na břevně domácí branky. Poté se však hosté již dočkali. Po rohovém kopu a následném odraženém míči poslal centr do vápna Hořínek a zapomenutý Martin Karel přesnou střelou k tyči opět vyrovnal. Další ohrožení pro domácí branku poslal z dalšího přímého kopu Emlar, ale jeho ránu doprostřed branky vyrazil brankář na roh. Domácí se snažili hrozit po nebezpečných protiútocích, ale obrana Velichovek v čele s Hasníkem, je již do gólové šance nepustila. V 80. minutě přišla pěkná kombinační akce hostí z pravé strany, míč se dostal přímo proti noze Jakuba Emlara a velichovský středopolař povedenou střelou do horního rohu poslal Velichovky do vedení. ZA dvě minuty však přišla komplikace, neboť po druhé žluté musel předčasně opustit hřiště hostující Jelínek.  Výhodu přímého kopu z dobré pozice však domácí nevyužili a další minuty již hosté zkušeně ubránili daleko od své branky. Navíc v 87. minutě přišla pojistka, po rohovém kopu si dezorientovaný domácí bek vstřelil vlastní gól, čímž definitivně rozhodl o třech bodech pro naše mužstvo.