Muži – Okresní přebor                       27. 10. 2018

Áčko zlomilo teplické prokletí

Slavoj Teplice nad Metují - TJ Velichovky 1:2 (0:0)

Branky:. 48. Vít, 86. Petr

ŽK: 1:0

rozhodčí: Buchta

Sestava:

Velichovky:

Hasník – Mich. Novotný, Bureš, Hořínek, Dočekal (65. Špaček) – Emlar ( 78. Petr), Jelínek,  Mar. Novotný (65. Németh), Vencl – Vít (65. Karel), Mareček

Do zápasu v Teplicích nás provázely dvě nepříjemné série, ta aktuální, že jsme již čtyřikrát po sobě nedokázali vyhrát a ta druhá, dlouhodobá o tom, že jsme v Teplicích v pěti vzájemných zápasech ještě nevyhráli. Zápas pro naše barvy nezačal špatně, brzy se v dobré střelecké pozici ocitl Mareček, ale ve slibné šanci netrefil ideálně míč. Krátce na to ještě prověřili domácího brankáře ze střední vzdálenosti Emlar a Jelínek, ale jejich pokusy domácí brankář pokryl, stejně tak si poradil při střele Mar. Novotného k tyči po rychlé akci a následném centru z pravé strany.  To však bylo z kopaček našich hráčů v první půli vše. Postupně přebírali tempo domácí hráči a několikrát zahrozili. Naše obrana to však přečkala bez úhon i díky dobrým zákrokům Hasníka v brance, kterého zaměstnávali nejen domácí hráče, ale i vlastní spoluhráči. Závary před naší brankou však gólovou pohromou neskončily, ale byly dostatečným varováním. Pod tlak nám dostávala i špatná kombinace, nedařilo se držet míč na kopačkách daleko od naší branky, a tak naše defenziva byla zbytečně přetížena. Poločas tak skončil bez branek. Nástup do druhé půle byl z naší strany dobrý, neboť po rychlé akci se mezi beky ocitl zcela volný Vít, jenž si obhodil brankáře a bezpečně do prázdné branky otevřel skóre. Vedoucí branka nás však neuklidnila natolik, abychom vzadu již hráli bez chyb, zbytečné ztráty míče a tlak domácích hráčů o vyrovnání nás poslal zpět do defenzivy. Velkou šanci měli domácí kolem 60. minuty, kdy dostali výhodu penalty. Domácí zkušený útočník však situaci nezvládl a netrefil ani branku. Nicméně domácím se přece jen podařilo vyrovnat. Po rychlé akci z pravé strany poslal míč před branku domácí hráč, a jeho spoluhráč lehkou tečí poslal míč do sítě. Poté se hra vyrovnala, dlouho se hrálo bez větších šancí, když některé náznaky na obou stranách se našly. Rozuzlení náročného zápasu přišlo v 86. minutě.  Střídající Petr se dostal za obranu domácích a nadvakrát překonal brankáře. Domácí poté měli ještě jednu velkou šanci vyrovnat, ale pěknou střelu do horního rohu skvělým zákrokem vyrazil Hasník na roh. Drama to bylo až dokonce, neboť se nám nedařilo pojistit vedení. Hlavičku Karla pěkně vyrazil na roh domácího brankář, a ani Mareček nebyl v zakončení přesný. Nakonec i po nepřesvědčivém výkonu vezeme domu tři body.