Muži – Okresní přebor                       6. 4. 2019

Áčko zvládlo bitvu s Dolany

TJ Velichovky - TJ Dolany 3:1 (1:0)

Branky: 10. a 83. Vít, 75. Nemeth

Rozhodčí: Bouz

ŽK: 6:1.

Sestava: Hasník - Kučera (90. Bém), Bureš, Kašpar (78. Munzar), Špaček ( 52. Petr) - Dyrc, Jelínek, Mich. Novotný, Vencl - Németh, Vít

Vzhledem k rekonstrukci hřiště ve Velichovkách se odehrál tento zápas pro nás na náhradním hřišti v Dolanech, a tak by bylo zavádějící uvádět, kdo byl domácí a kdo host. Velichovky do zápasu vstoupily aktivně a odměnou jim bylo brzké vedení. Přesný centr Németha po standardní situaci usměrnil do sítě hlavou Vít. I po vstřeleném gólu byly Velichovky lepší, ale střelu Bureše gólman vyrazil na roh. Pak předvedli pěknou akci Jelínek s Dyrcem, který předběhl s míčem domácího beka a  podél gólmana vstřelil gól. Radost našich hráčů však byla předčasná, i k nepochopení nejednoho domácího hráče viděl pomezní  rozhodčí ofsajd. V další možnosti opět Dyrc rozvlnil jen boční síť po další akci aktivního Bureše. Domácí působili v první půli bezradně a k Hasníkovi se dostávali sporadicky. Do druhé půle vstoupily lépe Dolany a po jednom závaru skončil míč na tyči naší branky. Dolany vycítily šanci a začaly bušit na naše zadní vrátka. Při další dolanské snaze se v obležení naší obrany ocitl útočník soupeře, zády k brance se snažil udržet míč a pak se v obklíčení obrany skácel k zemi bez cizího zavinění. Hlavní sudí ze svého pohledu viděl zákrok jako faul a odpískal penaltu. Vehementní protesty však vedly jen ke žluté kartě pro Hasníka, zatímco byl domácí hráč připraven zahrávat penaltu. Asi málokdo na stadionu čekal, co se následně stane. V situaci, kdy Dolany prohrávají 0:1 a v tabulce bojují o každý bod, ukázal velký cit pro fair play dolanský stoper Jaroslav Kulang a míč úmyslně poslal do ochranné sítě za brankou, za což sklidil první známky uznání od našich hráčů hned po této situaci. Nicméně Dolanští zlobili dál a po dalším závaru už se radovali z vyrovnání. Velichovky se však nepoložily a v závěrečné čtvrthodině byly opět lepší. Vše odstartovala parádní dalekonosná rána z kopačky Maria Németha, po jehož střele plachtil domácí brankář vzduchem marně. Pak však trvalo dlouho než se náskok podaří potvrdit třetím gólem, ale naši hráči volili nepřesnou finální přihrávku nebo zakončení postrádala přesnost. Po střele Jelínka, kterou brankář vyrazil z pokračující akce trefil Kučera jen zachraňujícího beka domácích. Až v 87. minutě se šikovně mezi beky prokličkoval Vít a podél brankáře rozhodl zápas. Velichovky tak berou zasloužené tři body.