TJ Červený Kostelec B - TJ Velichovky 1:2 (1:0)

rozhodčí: Vaníček

Sestava:

Velichovky:

Hasník – Vencl, Mich. Novotný, Bureš, Špaček ( 77. Dočekal ) – Karel, Emlar, Jelínek,  Munzar (73. Runkas)  -Németh , Vít (80. Mar. Novotný)

Velichovky zajížděly na půdu Čeveného Kostelce, jak už je zvykem, brzy ráno, jelikož byl výkop tradičně od 10:00. Hřiště domácích je ve špičkovém stavu a tak se dalo čekat, že oba týmy si budou chtít zahrát pěkný kombinační  fotbal.  Úvod utkání se hral ve vysokém tempu, obě mužstva útočila, více ze hry měli domácí, ale jejich šance nebyly nebezpečné a pokud to „hořelo“ obrana stihla včas zareagovat nebo Hasník v brance své spoluhráče podržel. Hosté trápila nepřesnost v rozehrávce a kolikrát i nedorozumění při přebírání bálonu. Největší šance si v 1. poločase vytvořili Munzar a Karel, ale jejich zakončení skončilo těsně vedle tyče. Za zmínku stojí i hlavička Víta, která šla metr vedle levé týče.  Před poločasem přišla pro Velichovky sprcha, když domací zahravali rohový kop a míč propadl malým vápnem ke zkušenému Liškovi a ten trefil odkrytou branku. Velichovky začaly 2. půlku aktivněji, lépe kombinovaly a začaly si vytvářet tlak. Byly dříve na balonu, hráče rychle dostupovaly a snažily se s nepříznivým výsledkem něco udělat. V 68. minutě předvedl hezký průnik po levé straně Vencl, kde obešel 3 hráče domácích, dostal se až do malého vápna,  kde nahrával pod sebe na penaltu ke Karlovi, mič se dostal k Munzarovi a ten usměrnil míč k tyči, vyrovnáno 1:1. Po vyrovnání se  domácí snažili hrozit z brejků, kterým ale chyběla přesnost v zakončení.  Rozuzlení přinesla 82. minuta, kdy Emlar zahrával standartní situaci z pravé strany, jehož centr našel přesně Marka Novotného,  ten si míč posunul doprava, vystřelil k pravé tyči a i s pomocí teče domácího hráče hosté otáčí skóre.  Poslední desetiminutovka výraznější šance nepřinesla, a tak si Velichovky nadělily pěkný nedělní dárek v podobě tři bodů.