Muži – Okresní přebor                       25 5. 2019

Áčko hrálo s Hronovem

TJ Velichovky – AFK Hronov  4:2 (3 :2 )

Branky: 3. Munzar, 8. Karel, 45. Németh, 66. Dyrc

ŽK: 0:3

rozhodčí: Fišer

Sestava:

Velichovky:

Hasník – Vencl, Bureš, Mich. Novotný, Špaček -  Jelínek (70. Vít), Runkas (73. Bém), Munzar, Karel - Németh, Dyrc

Domácí hráči předvedli parádní start do zápasu a hned ve třetí minutě se prosadil ve vápně Munzar. Za pět minut to již bylo o dva góly, to přesně zakončoval Karel. Zaskočené hosty mohl ještě více dorazit Dyrc, ale v gólové šanci těsně minul. I nadále se hrál poměrně otevřený zápas, ke kterému přispěly oba týmy. Postupem času převzali aktivitu hosté, jenž využili hluché období domácích, kteří jakoby polevili a do jejich hry se vloudila nepřesnost. To vyústilo ve velmi brzké vyrovnání. Nejprve hostující hráč se prodral na velkém vápně do gólové pozice a snížil. Ani ne za minutu přišel pěkný centr z pravé strany a hostující hráč přesnou hlavičkou srovnal.  Opařené domácí však přece jen šli do kabin o něco spokojenější. V samém závěru po rychlém brejku středem hřiště posunul míč Karel na rozběhnutého Németha a ten tváří v tvář hostujícímu brankáři nezaváhal. Druhý poločas byl už opatrnější a šancí bylo méně. Tu největší měl domácí Karel, když po faulu hostujícího brankáře na domácího Dyrce zahrával penaltu. Tu však brankář hostí chytil. Pak měli hosté jednu šanci na vyrovnání, ale domácí podržel Hasník. Pojistku přidal až Dyrc, když po přesném pasu Runkase běžel do otevřené obrany a přesnou střelou k tyči zvýšil. Hosté to nevzdali, vynutili si územní převahu, ale ta troskotala na hranici velkého vápna domácích. Domácí svůj náskok bezpečně uhájili a připsali si cennou výhru.