Muži – Okresní přebor                       15 6. 2019

Prohra se ctí

Sokol Hejtmánkovice - TJ Velichovky 5:2 (4:0)

Branky:. 52. a 89. Špaček

ŽK: 2:2

rozhodčí: Bareš

Sestava:

Velichovky:

Hasník – Mich. Novotný, Bureš (81. J. Šubrt), Dočekal, Runkas – Špaček, Karel, Németh, Vencl – Vít, Dyrc

Závěrečný zápas sezony nás zavedl do dalekých Hejtmánkovic, které již několik sezon okukují čelní příčky. Náš kádr však provází marodka a další různé absence, a tak již několik zápasů hrajeme v okleštěné sestavě a nejinak tomu bylo dnes. S cílem dohrát sezonu se ctí a rehabilitovat se za poslední domácí ostudný debakl jsme však měli ze soupeře přílišný respekt a když jsme hráli první polovinu z kopce, této specifické výhody jsme nevyužili. Domácí otevřeli skóre po rohovém kopu, kdy se míč od našeho hráče odrazil přímo na kopačky volného hráče, který pohodlně skóroval. Domácí brzy svůj náskok zvýšili, a když do poločasu přidali ještě dva góly, asi v hlavě nejednoho našeho hráče se ocitla myšlenka na podobný příděl. Přitom hra nebyla tak hrozná, střel jsme sice měli méně než domácí, jejichž brankář spíše přihlížel našim nepřesným střelám, ale domácí nás svoji aktivitou nutili k chybám, které předcházeli některým gólům. I přes jasný výsledek nebylo v kabině žádné dusno, spíše byla cítit touha uhrát přijatelný výsledek a nejlépe nějakou brankou aspoň trochu částečně zdramatizovat průběh zápasu. Druhý poločas jsme však odehráli ještě lépe než ten první a šancí jsme měli i více než domácí, kteří si hlídali svůj náskok. Brzy jsme se dočkali, rychlý brejk Dyrce ještě brankář vyrazil, ale dobíhající Špaček byl důraznější než domácí bek a uklidil míč do sítě. I v dalším průběhu jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, další gól visel ve vzduchu, ale Németh zblízka přestřelil dorážku po střele Bureše. Pak jsme se sice radovali, kdy se trefil Karel, ale hlavní rozhodčí překvapivě odpískal ofsajd. Až v závěru se domácí připomněli, několikrát to zkoušeli jejich kutéři z dálky, ale jejich tvrdé a přesné střely likvidoval Hasník, Paradoxně však nestačil na jednu střelu z dálky, které nevypadala až tolik nebezpečně, ale zapadla do branky. Nakonec se měnilo skóre ještě na druhé straně. Po centru z levé strany si seběhl Špaček a dal skóre konečnou podobu.