17.8.2019

Výborný rozjezd- bereme tři body

TJ Velichovky - Sokol Starkov 2:1 ( 0:0)

Branky domácích : 54. Karel, 59. Dyrc

ŽK: 1:1

Rozhodčí: Buchta

Sestava: Hasník - Petr, J. Emlar /K/, Mich. Novotný, Špaček - Dočekal (59. Mar. Novotný), Otava, Vrátný, Dyrc - Vít (68. Runkas), Karel (88. Čapek)

K úvodnímu zápasu nové sezóny přijel do Velichovek obávaný tým ze Stárkova, jenž po návratu do přeboru každoročně potvrzuje potenciál mladého běhavého týmu, který s přibývajícími zkušenostmi dokáže zatopit kdejakému týmu v soutěži. Stárkovšti navíc jezdí jako jeden z mála týmu autobusem, a tak je přijelo podpořit i několik fanoušků. Nástup hráčů na hřiště doprovázel tradičně z reproduktorů „Švihák lázeňský“ a poté již byl zahájen úvodním hvizdem sudího Buchty zápas sousedů v tabulce z posledního ročníku. Jako první zahrozili hosté, kdy vápnem proletěl centr na zadní tyč, na který dobíhající útočník těsně nedosáhl. Na druhé straně se připomněl Vít, kdy po rohovém kopu Dočekala mířil nad. Po rohovém kopu na druhé straně  musel ukázat dobrý postřeh Hasník, kdy zneškodnil střelu mířící k tyči naší branky. Na druhé strany po dlouhém pasu  pelášil z boku na branku Karel, ale střelu domácího útočníka vytěsnil brankář. To už měli mírnou aktivitu domácí a byli nebezpečnější. Za zmínku stojí střela Otavy, která skončila těsně mimo tři tyče a trestný kop kapitána Emlara vyrazil s námahou brankář hostí na roh. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Na úvodní gól se tak čekalo až do 54. minuty. Po obléhání hostující branky sklepl šikovně míč ve vápně Vít pro Martina Karla, a ten již téměř tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nezaváhal. Netrvalo dlouho a náskok Velichovek byl dvougólový, kdy na první pohled nenápadná střela Petra Dyrce zaplula do pravého horním rohu. Po tomto gólů se však na naše kopačky jako vklínila nervozita a strach o výsledek a aktivity se chopili hosté. V 69. minutě byla mírná  převaha hostí odměněna kontaktním gólem, kdy po pěkném centru na zadní tyč se prosadil hostující hráč. Postupem času se však domácí vrátili do hry a měli i nějaké možnosti k brejkům zlomit soupeřův odpor, jenže Dyrc nevyřešil situaci dobře a brankář hostí ještě držel naděje Stárkova na bodový zisk. To se však nestalo, i když hosté kousali až do konce, jenže nebezpečné míče směřující do našeho vápna odvracela spolehlivě pracující defenziva našeho týmu. Domácí hráči tak cennou výhru uhájili a vkročili do sezóny tou správnou nohou.