Muži – Okresní přebor                       14. 9. 2019

Áčko udolalo Mezilesí

TJ Velichovky – Sokol Mezilesí 3:1 ( 2:1 )

Branky: 28. Otava, 38. Dyrc, 90. Mar. Novotný

ŽK: 0:2

rozhodčí: Buchta

Sestava:

Velichovky:

Hasník –  Petr, Rejchrt, Mich. Novotný (46. Runkas), Špaček -  Jelínek,  Emlar, Otava, Vrátný (69. Dočekal) – Karel (75. Mar. Novotný), Dyrc (88. Čapek)

Mezilesí v minulém kole poslalo našemu týmu dostatečné varování, když porazilo a utnulo úctyhodnou sérii Velké Jesenice, čítající 28 zápasů bez prohry, navíc nám uštědřil loni na podzim doma porážku, a tak bylo se potřeba dostatečně koncentrovat na tento zápas. Od začátku zápasu diktovali tempo hry domácí, ale jejich aktivita končila na velkém vápně soupeře. O první zákrok brankáře hostí se přičinil po akci Dyrce zakončující Vrátný, ale brankář jeho pokus vytěsnil na roh. Až ve 28. minutě se domácí prosadili. Z dálky napřáhl Rejchrt, jeho pokus brankář vytěsnil, míč se pak dostal k Davidu Otavovi, jenž přesně zakroutil míč do sítě a mohl oslavit svůj premiérový gól v novém působišti. Vedoucí branka však domácí na chvíli uspala a chvíli nepozornosti využili hosté k vyrovnání, kdy individuální akcí z pravé strany poslal hostující hráč před branku, kde byl nejrychleji u míče jeho spoluhráč, který ho zblízka doklepl do sítě.  Domácí pak přidali a stihli si vzít vedení zpět, za hostující obranu se dostal Petr Dyrc, jenž využil přesné přihrávky a vrátil domácím barvám vedení. Hosté pak zahrozili v závěru první půle nebezpečnou střelou, kterou domácí brankář vytěsnil na roh. Po změně stran nejprve zahrozili hosté, přímý kop však skončil těsně nad brankou. Na druhé straně se po akci Vrátného neprosadil Dyrc. Domácí dlouho nemohli přidat uklidňující třetí branku, příležitosti sice byly, ale chyběl potřebný klid v koncovce, a tak se o body hrálo až do závěrečného hvizdu. Domácí pak ztvrdili výhru až v závěru, kdy zaúřadovali střídající hráči. Rohový kop zahrávaný Čapkem poslal hlavou do sítě Marek Novotný, čímž dal razítko na výhru Velichovek.