starší žáci – okresní přebor                 19.10. 2019

Bojovný zápas na Babí

SK Babí - TJ Velichovky 1:3 ( 1:2 )

Další zápas nás nasměroval za Náchod, k tamnímu SK Babí. Od začátku jsme se dostali do pokutového územní soupeře, ale finální fázi jsme řešili špatně. Jak se nakládá se šancemi nám soupeř předvedl krátce na to, kdy se pěknou ulicí za naší obranu ocitl domácí útočník a chladnokrevně zakončil. Z inkasované branky se však brzy vzpamatováváme a vyrovnáme skóre. Zajímavý, svižný fotbal z obou stran pokračuje i nadále, týmy si nedarují metr hřiště, po naši územní převaze se tempo vystřídalo, byli to domácí, kteří nás zatlačili, dokázali si i díky šikovným ofenzivním hráčům vypracovat šance, ty však mířily mimo branku. Z dlouhé převahy, kterou domácí měli podpořené několika rohy za sebou nic nevytěžili, a pak jsme se chopili taktovky opět my a pěknou brankou otáčíme skóre na svojí stranu. Podobný svižný fotbal pokračuje i ve druhé půli, máme několik možností, jak ohrozit domácí branku, ale opět nám vázne přechod do finální fáze, nevyhovíme si, špatně si nahrajeme nebo vyhodnotíme situaci. Vzadu musíme být ve střehu, neboť domácí mají šikovné útočníky, ale naštěstí se jim v zakončení nevedlo. Zhruba deset minut před koncem střílíme třetí branku, což nás uklidní, hráči si začínají věřit, a předvedeme ještě pár pěkných akcí, ale už bez zakončení. Domácí, kteří měli v zápase zřejmě fyzicky méně vyspělejší tým však nic nezabalilo a sympaticky bojovalo až do konce, ale jejich závěrečný tlak už nepřinesl změnu stavu. Dneska hráči zápas odmakali, za což jim děkujeme. Stejně tak rodičům za podporu a dopravu.