Muži – Okresní přebor                       2 11. 2019

Áčko neudrželo nadějný náskok

TJ Velichovky – TJ Slavoj Teplice nad Metují  2:2  (2 :0 )

Branky: 6. a 22. Karel

rozhodčí: Riabec

Sestava:

Velichovky:

Hasník – Kučera, Rejchrt, Runkas, Špaček -  Jelínek /K/, Vrátný, Otava ( 88. Mich. Novotný), Mar. Novotný (69. Dočekal)- Karel (82. Petr), Dyrc (72. Emlar)

Těžký zápas čekal na závěr podzimu naše muže. Do Velichovek v rámci výměny pořadatelství při odloženém zápase přijely silné Teplice a v úvodu to daly najevo svojí územní převahou. Nebezpečné centry však domácí zadáci odvraceli. Navíc se jim podařil hned v 6. minutě výpad po pravé straně a centr Špačka usměrnil zcela volný Martin Karel mimo dosah brankáře hostí. Domácí gól povzbudil, ale hosté byli stále častěji na míči. Postupem času se hra vyrovnala a domácí přidali po rychlém úniku, kdy podklouzl hostující bek druhý gól a opět se prosadil ze samostatného úniku Martin Karel. Hosté se snažili odpovědět, nadále posílali nebezpečné míče do naší šestnáctky, ale domácí obrana s pozorným Hasníkem jim snížení nepovolila. Navíc domácí měli možnosti zvýšit vedení, ale ve finální fázi se už nevedli přesně. A tak se do poločasu šlo za ošemetného stavu 2:0. Druhý poločas byl hrán prakticky na jednu bránu, Teplice zvýšily tlak a převážně se hrálo na naší polovině. Domácím se nedařilo na útočné půlce až na pár záblesků udržet dostatečně dlouho míč, a tak se neustále hrálo nahoru dolu a zápas to byl fyzicky náročný. Hosté se dlouho nemohli v zakončení prosadit, když některé závary zaváněly gólem. Bohužel závěrečná desetiminutovka přinesla vyvrcholení tlaku, nejprve hostující útočník napálil odražený míč pod břevno a v 88. minutě po další akci z pravé strany a centru na přední tyč hosté srovnávají. Domácí mohli být rádi za bod, neboť v závěru ještě hosté trefili z trestného kopu břevno.