Krajský přebor ml. dorostu, skupina B                     16.8.2020

Premiéra mladšího dorostu (jen) za bod

MFK Nové Město nad Metují – FK Jaroměř/ TJ Velichovky 1:1 (1:0), pen.: 3:2

Kombinovaný tým mladšího dorostu Jaroměře a Velichovek doplněno o starší žáky Jaroměře čekal první mistrovský duel. Po dvou přípravných zápasech, které se výsledkově příliš nepovedly, ale alespoň si kluci vyzkoušeli novou kategorii a poznali se tak trochu mezi sebou. Začátek zápasu patřilo našemu týmu, územní převaha však brankově nepodařila vyjádřit přes poměrně vysokou četnost střelby. Domácí postupně času hrozili po rychlých výpadech do nepříliš jisté obrany, ale ani oni se neprosadili. To platilo až skoro do úvodní půle, kdy po akci pravé strany a následném přesném centru na hranici penalty, kde trestuhodně volný domácí hráč otevírá skóre. Úvod druhé půle opět patřil nám a tentokrát se dočkáváme vyjádření. Naši aktivitou jsme si vynutili penaltu, kterou proměňujeme. I poté bušíme na domácí dvířka, ale neúspěšně. Střely z gólových pozic konči těsně vedle nebo v jednom případě na tyči. I domácí však měli gólové šance, naštěstí zůstávají nevyužité. Ta největší přichází v závěru zápasu, ale díky brankáři zůstává stav nerozhodný. Penaltový rozstřel zvládli domácí, lépe až v šesté sérii.