Muži – Okresní přebor                       22. 8. 2020

První vítězství v Hronově

Na úvod sezony nás čekal těžký výlet do Hronova, odkud jsme ještě nepřivezli ani bod, a tak jsme odejeli s cílem tuto nepříznivou bilanci zlomit. Níže přidáváme souhrn našeho hlasatele Václava Pilnáčka, který připravil podrobný report ze zápasu.

AFK Hronov – TJ Velichovky 3:4 (1:3)

G: 2. Runkas, 32. Rejchrt, 44. Hanusík, 87. Németh

ŽK: 0:2

rozhodčí: Bareš

Střely na branku: 7:9

Střely mimo: 3:6

Rohy: 1:4

Sestava:

Velichovky:

Hasník - Špaček, Pácalt, Novotný Mich., Karel - Dyrc, Jelínek (63. Rieger), Rejchrt, Hanusík (90. Bém), Németh - Runkas (55. Vrátný)

První mistrák, téměř po roce, nás čekal v Hronově, kde jsme zatím nikdy nevyhráli.

Do utkání jsme vstoupili aktivní hrou s dobrým pohybem a odměna se dostavila již ve 2. minutě, kdy Németh zahrává rohový kop z levé strany, gólman Štěpánek míč pouze vyráží k postranní čáře k Pácaltovi, který míč vrací "do ohně" a Runkas mezi dvěma obránci posílá míč hlavou v pádu k tyči - 0:1.

V 5. min. dostává Dyrc vysoký míč za obranu, ale nedaří se zpracování těžkého míče. Škoda.

6. min. - po rohovém kopu domácích střílí volný Franců z voleje těsně nad.

8. min. - Runkas po kolmém pasu se dostává sám před gólmana domácích, kterého trefuje do nohou.

16. min. - hráč domácích Vursta v dobré pozici střílí slabě a Hasník chytá.

26. min. - centr Vuchkana z pravé strany do pokutového území uklízí do branky zcela volný Tichý - 1:1.

30. min.- žluté karty pro Karla za faul a pro Hasníka za kritiku rozhodčího.

35. min. - Németh zahrává rohový kop. K míči se dostává v pokutovém území Hanusík, střílí z otočky, gólman vyráží k Rejchrtovi a ten nemá problém nám vrátit vedení - 1:2.

44. min. - centr Pácalta z levé strany do vápna, gólmanovi Štěpánkovi vypadává míč z rukou, nejlépe se orientuje Hanusík a dává na 1:3.

52. min. - Dyrc zezadu faulován při sólovém nájezdu, zůstalo pouze u trestného kopu, který Rejchrt posílá těsně nad branku.

63. min. - šance Dyrce, který se přes tři hráče probil do vápna a jeho střelu  sráží obránce ve skluzu špičkou kopačky na roh.

65. min. - Németh pálí tvrdě z levého křídla, gólman robinsonádou vyráží nad branku.

70. min. - centr domácích z levého křídla do vápna, míč se dostává k volnému Lemkovi,  skluzem se štěstím od tyče snižuje na 2:3.

85. min. - šance domácího Noska, který z pravé strany pálí těsně vedle pravé tyče Hasníka.

87. min. - Németh posílá na půlce do úniku Vrátného, který před gólmanem vrací Némethovi a ten do prázdné branky zvyšuje na 2:4

88. min. - trestný kop domácích z 20 m posílá Vursta do šibenice branky Hasníka - 3:4.

90, min, - Dyrc v dobré pozici trefuje bombou nohy padajícího gólmana domácích.

94. min. - utkání končí a body se stěhují zaslouženě do Velichovek.

Jiří Lebedinský, zaskakující trenér: „Vstup do zápasu na půdě neoblíbeného soupeře nám vyšel skvěle a po krásné akci jsme se ujali brzy vedení. Do 13. minuty jsme měli ještě další dvě 100% šance, ale ty jsme bohužel nevyužili. Hra se poté vyrovnala a domácí dokázali zaslouženě vyrovnat. Nám se pak vydařil závěr poločasu, kdy jsme utekli na rozdíl dvou branek.

Druhý poločas byl již spíše boj a válka a nabídl řadu nepřesností na obou stranách. My jsme pozorně bránili a domácí útočili, ale žádnou vyloženou šanci si nevypracovali. Góly tak padaly až v závěru. Utkání moc fotbalové krásy nepobralo a bylo vidět, že oba týmy na tom nejsou po dlouhé fotbalové pauze fyzicky nejlépe. O to cennější je dnešní vítězství. Chválím celý tým za přístup i výkon k utkání, a to včetně lavičky v čele s Romanem Bémem, který ukázal některým mladším ročníkům, jak by měl vypadat přístup a láska k fotbalu.“