Krajský přebor ml. dorostu, skupina B                     26.8.2020

Premiérové vítězství mladšího dorostu

FK Jaroměř / TJ Velichovky - TJ Červený Kostelec 4:1 (2:0)

Nově tvořící tým má za sebou třetí utkání. Po úvodní plichtě (následně prohra po penaltách) a vysoké porážce přišel i první tříbodový zisk. Po opatrném úvodu, kdy se všichni aktéři museli přizpůsobit nepříjemnému větru se náš klub postupně ujal aktivity a zejména některé výpady z pravé strany znamenaly možnosti k otevření skóre, ale špatná koncovka byla proti. Až po čtvrt hodině mířil centr na zadní tyč, kde se důsledný Šibor dostal k míči a pohodlně jej uklidil do prázdné branky. Zvýšit vedení se nám dlouho nepodařilo, nabídnuté standardní situace z dobré pozice a zachycené míče po chybách v rozehrávce se nedařilo zúročit. Soupeř hrozil ojediněle, ale obrana musela být stále ve střehu. Trochu uklidnění přišlo v závěru první půle, kdy jsme zahrávali trestný kop Hrobským, který k překvapení všech propadl houšti těl až do sítě. Bojovný fotbal pokračoval i po změně stran, více šancí bylo na naší straně, ale zakončení bylo tristní. Až zhruba po hodině hry po akci po levé straně posílá míč před branku Šibor na Malého, před kterým uklízí míč do sítě hostující bek. Pak přišla komplikace v podobě červené karty a po naší chybě na půlce a špatné rozehrávce hosté do otevřené obrany snižují a na kopačky se chvíli vkradla nejistota a obava o náskok. Naštěstí krátce poté zakončuje rychlý brejk Malý a od té doby už zápas víceméně kontrolujeme.  I v oslabení si vytvoříme šance a samostatné úniky, ale trestuhodně zahazujeme. Přesto bereme první výhru, která určitě pomůže týmu do dalších utkání, přesto je stále co zlepšovat.