Muži – Okresní přebor                       29. 8. 2020

Áčko přišlo v samém závěru o výhru

TJ Velichovky – Sokol Stárkov 4:4 ( 2:2 )

Branka: 26. Hanusík, 43. Rejchrt, 46. Németh, 72. Dyrc

ŽK: 3:3

rozhodčí: Šolc

Sestava:

Velichovky:

Hasník – Špaček (21. Pácalt), Mich. Novotný, Rejchrt, Karel - Čekal, Hanusík (86. Dočekal), Grmela, Vrátný (46. Dyrc), Németh - Vít (60. Runkas)

Těžkou domácí prověrku absolvovalo v úvodu soutěže naše mužstvo, když sem přijelo ambiciózní mladé mužstvo Stárkova, pasováno k favoritům soutěže. Do Velichovek tak přišla na první domácí zápas slušná návštěva a určitě nelitovala. To platilo po většinu poločasu, když měli herně navrch. V úvodu navíc hosté trefili tyč, ale po dvaceti minutách už se radovali. To si po jedné útočné akci vybojovali penaltu, kterou proměnili. Domácí hráči však přišli poměrně s brzkou odpovědí, když se vyplatilo napadání na hranici velkého vápna, k míči se dostal Hanusík a technickou střelou pod horní tyč srovnal. Hosté ale zlobili dál, a jejich akce několikrát prověřili naši obranu a brankáře. Po půlhodině hry se však hostí znovu dočkali a vzali si vedení zpět. To platilo téměř do konce poločasu. Domácí byli v první půli efektivní a i druhá návštěva před brankou soupeře znamenala gól. Standartní situaci zahrával Karel a míč před gólmanem tečoval Rejchrt. I druhá půle byla stejná, co se týče počtem gólů na každé straně a nastřelením brankové konstrukce. Tentokrát však dotahovali hosté. Domácí totiž předvedli parádní nástup z kabin a hned z první akce pláchl Dyrc, neukvapil se a přihrál pod sebe Némethovi, který trefil přesně. Domácí tentokrát hrozili více, než v první půli a blízko navýšení byl po rohovém kopu Rejchrt, ale trefil hlavou jen břevno.  To domácí zamrzelo, neboť krátce poté na druhé straně hosté srovnávají krok. Branková přestřelka však pokračuje, a domácí so podruhé vedení berou zpět. Po pravém křídle utekl Dyrc a přesnou střelou na bližší tyč vrátil domácím vedení.  Pak začal nápor hostí, ale domácí obrana dlouho statečně odolávala. Bohužel se nepodařilo přidat pojistku v podobě páté branky a přišla 92. minuta a poslední standartka hostů. Tu domácí sice uskákali, ale akce pokračovala, míč se dostal ke kopačkám hostujícího hráče, který přesnou střelou k tyči srovnal na konečných a zřejmě i spravedlivých 4:4.

Jiří Lebedinský, trenér: „Dnes se u nás představil hlavní favorit soutěže a nutno říci, že je za něj považovaný určitě právem. Od začátku byl Stárkov herně lepší a přehrával nás. Nám chvíli trvalo, než jsme si zvykli na jeho tempo, ale postupem času se i naše hra zlepšovala. Dvakrát jsme prohrávali, ale cením si na hráčích, že dokázali vždy vyrovnat.

Do druhého poločasu jsme prostřídali a přeskupili rozestavení, a to přineslo své ovoce. Hned v první minutě 2. poločasu jsme se ujali vedení a obraz hry se rázem rapidně změnil. Byli jsme lepším týmem a soupeř najednou nevěděl, co hrát. Gólová přestřelka pokračovala a když už to vypadalo, že uhájíme důležité a cenné vítězství, dali hosté z poslední šance a standardní situace šťastný vyrovnávací gól.

Děkuji hráčům za předvedený výkon, i když konečný výsledek je pro ně dnes bohužel krutý. Objektivně je ale nutné uznat, že remíza je dnes spravedlivým výsledkem.“