Muži – Okresní přebor                       5. 9. 2020

Ztracené body

Jiskra Martínkovice – TJ Velichovky 1:1 (0:0)

G: 80. Hanusík

ŽK: 4:0

rozhodčí:  Franěk

Sestava:

Velichovky:

Hasník – Novotný Mich., Pácalt, Rieger, Křivský – Németh, Grmela, Jelínek (K), Čekal (60. Novotný Mar.) – Runkas, Hanusík

Ke třetímu zápasu čekal náš tým první zářijovou sobotu na nejdelší trip do dalekých Martínkovic na Broumovsko. Tyto nepopulární výlety nám příliš nesvědčí, a ani dnes tomu nebylo jinak. Na nepříliš fotbalovém hřišti jsme působili více fotbalově, častěji jsme měli míč na kopačkách, ale tolik vytoužený úvodní gól se nám vstřelit nepovedlo. V úvodní pasáži hry se ve velké šanci ocitl Hanusík, ale sám před brankářem neuspěl. V další dvojšanci neuspěl ani kapitán Jelínek, nejprve trefil tyč a pak jen brankáře. Nepomohla ani série rohů, ze kterých se nedařilo vstřelit gól. S postupem času začalo silně pršet, což nám moc nesvědčilo, jednoduchá hra domácích mohla navíc skončit gólem v naší síti, střela z dálky skončila na horní části břevna a v závěru půle zahrozil domácí útočník, ale ten neuspěl.  Po změně stran jsme měli výhodu hry z kopce, přestalo pršet a od úvodu druhé půle jsme domácí zamkli v jejich vápně, Další série rohových kopů však skončila bezúspěšně. Opět zvonila domácí konstrukce, tentokrát břevno, a když už se podařilo překonat domácího brankáře, tak na poslední chvíli domácí bek vyhlavičkoval z čáry jistý gól. Koncovka a také i lepší finální přihrávka nás dnes trápila, díky čemuž jsme se připravili o další šance. Domácí brankář chytal velice dobře, zejména přímý kop Runkase, který už zvedal ruce nad hlavu, vyškrábl na poslední chvíli na roh.  Domácí hráli jednoduše, dokázali naše hráče vykolejit ze hry nepříliš fotbalovými zákroky a dalšími provokacemi, ale zhruba 20 minut před koncem z ojedinělé akce vstřelili gól. Nervozita z výsledku se pak přenášela na naše kopačky, snaha se vytknout nedá, ale na víc než na vyrovnání, kdy se konečně prosadil Hanusík, to nestačilo. Dnes jsme jednoznačně dva body ztratily.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Celý zápas jsme hráli pouze na jednu branku, měli jsme řadu 100% šancí, zahrávali jsme 12 rohových kopů, nastřelili jsme 2x břevno a 2x tyč. I přesto jsme nedokázali vstřelit branku a jít do vedení, a tak první gól dali domácí, když skórovali v 70. minutě z první střely na branku ve 2. poločase. Sice jsme dokázali vyrovnat, ale vítězný gól se nám i přes obrovský závěrečný tlak bohužel vstřelit nepodařilo.

Dnešní zápas se mi hodnotí velmi těžce, neboť jsme ho měli rozhodně zvládnout výsledkově i herně lépe. V určitých okamžicích chyběla našemu týmu hlavně zkušenost a více klidu. Omluvou pro nás není ani více než „specifické“ prostředí, které v Martínkovicích vládne a kdo neviděl a nezažil, tak neuvěří. Velikým kladem zápasu na této půdě je fakt, že jsme dohráli bez zranění. K zamyšlení a dalšímu řešení je pak určitě fakt, že jsme měli na zápas hned 7 omluvenek! Pomoci pak museli hráči, kteří fotbal již nějakou dobu nehrají a vůbec netrénují. Děkuji hráčům za snahu, bojovnost a nasazení, čeká nás ale ještě spousta práce.