Mladší dorost – Okresní přebor                     6.9. 2020

Mladší dorost ubojoval cennou výhru

FK Jaroměř/TJ Velichovky – TJ Velké Poříčí 1:0 (1:0)

Zřejmě historický milník, kdy se ve Velichovkách hrál krajský přebor mladšího dorostu, dopadl na výbornou v podobě výsledku. Na dorostenecké utkání poměrně solidní návštěva mohla přihlížet obětavosti domácích a mírnému tlaku hostí, který však končil na vápně našeho týmu. Hosté z Velkého Poříčí měli sice více šancí, v každém poločase nastřelili brankovou konstrukci, ale obětavý výkon domácích hráčů znamenal zisk cenných bodů. Domácí celek se zaměřil na dobrou obrannou činnost, a i když nebyl v útoku tak nebezpečný, gólové radosti se přece jen dočkal. V závěru první půle, kdy domácí přečkali některé šance hostí, se míče zmocnil Rezek, na malém prostoru se probil hostující obranou a v tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nezaváhal. Domácí gól povzbudil, i když většinu zápasu nebyli střelecky aktivnějším týmem. Hosté měli v týmu některé dobře individuálně kvalitní hráče, ale ti naráželi na obětavou obranu domácích nebo spolehlivě chytajícího brankáře. Ani závěrečný tlak, i přes některé nebezpečné střely z kopaček hostujících hráčů se neujali, mohli domácí slavit se svými diváky cenné vítězství.