Muži – Okresní přebor                       12. 9. 2020

 

Áčko doma vítězně

 

TJ Velichovky – SK Babí 3:1 (1:1)

 

Sestava TJ Velichovky: Hasník – Rieger, Pácalt, Rejchrt, Karel – Čekal (24. Vrátný), Jelínek /K/, Grmela, Németh (86. Novotný Mich.) – Vít (61. Runkas), Dyrc

 

Branky: 7. Rejchrt, 59. Dyrc, 86. Vrátný

 

Za spíše letního počasí nastoupilo naše mužstvo před početnou návštěvou proti Babí a od úvodu si vynutili mírnou převahu, kterou stvrdili i brankově. Standartní situaci zahrával Karel a na zadní tyči doklepl míč do sítě Rejchrt. Domácí hru kontrolovali, ale bohužel náskok nezvýšili. Na štíru v koncovce selhal dvakrát Dyrc, když nejprve odražený míč zblízka napálil přes branku a poté, když pláchl hostujícímu beku, ale zblízka trefil jen brankáře. Hosté se postupně osmělovali, na Hasníka poslali pár pozdravů, ale neúspěšně. Až v závěru také po standartní situaci a teči domácího hráče skončil míč v síti a bylo vyrovnáno. Po zbytek půle byla hra neurovnaná, a skóre zůstalo nerozhodné. Ve druhé půli opět domácí diktovali tempo hry, ale proti pozorné obraně hostí se dlouho neprosadili. Když už se dostali do zajímavé finální části, volili domácí hráči špatné řešení v podání nepřesné přihrávky nebo ukvapené střely. Hosté zlobili ve druhé půli ojediněle, ale domácí obrana musela být stále ve střehu a i Hasník musel některé nepříjemné momenty vyřešit zákrokem. V 59. minutě se domácí pak přece jen dočkali. Za dlouhým míčem za obranu pelášil opět Dyrc, a konečně se prosadil a poslal domácí zpět do vedení. Domácí zůstali aktivní, nezalezli a snažili se přidat třetí branku. To však dlouho nepřicházelo, po gólu volala šance Németha, ale trefil jen boční síť. Hosté byli ve hře o body tak až do 86. minuty, kdy po průniku z pravé strany se dostal míč k Vrátnému a ten ho poslal přesně k tyči. Hosté se sice snažili o korekci, ale pozorná defenziva Velichovek jim to nepovolila.

 

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Měli jsme výborný vstup do zápasu a prvních 20 minut jsme předváděli fotbal, kterým bychom se chtěli prezentovat. Bohužel jsme nedokázali proměnit další vyložené šance a do hry se postupem času dostával i soupeř. Vzhledem k herní převaze a vypracovaným gólovým šancím považuji naše dnešní vítězství za naprosto zasloužené. Pokud ale nebudeme proměňovat takovéto 100% šance, které jsme dnes měli, budeme se trápit s každým soupeřem, to si musí hráči uvědomit. Tří bodů si velmi vážíme, neboť jsou pro nás velmi cenné. Děkuji celému týmu za bojovnost a fanouškům za podporu.

 

ŽK: 1:2

Diváci: 160

 

Rozhodčí: Prušinovský, Tokar, Havrda

 

DS: Vítek