Muži – Okresní přebor                       19. 9. 2020

 

Áčko vítězně ve Velkém Poříčí

 

TJ Velké Poříčí „B“ - TJ Velichovky 1:4 (0:1)

 

Branky: 16. Dyrc, 46. Dyrc, 54. Jelínek, 84. Németh

 

Sestava TJ Velichovky:

Hasník – Mich. Novotný, Rejchrt, Pácalt, Křivský – Dyrc, Jelínek (K), Hanusík, Vrátný (72. Mar. Novotný), Németh – Vít

 

V dalším zápase zajížděli naši hráči do Velkého Poříčí, kde je čekalo tamní B mužstvo. Vzhledem k nečitelnosti těchto rezervních týmů ohledně sestavy čekalo tak hráče těžké utkání. Přesto měly Velichovky dobrý vstup do zápasu, hned v první minutě se dostal za domácí obranu Németh, ale trefil jen nohy vyběhnuvšího brankáře. Aktivita hostí pokračovala a byli lepším týmem. Ta vyústila vedoucí brankou, když se po obléhání domácí branky prosadil Dyrc. Další nadějné akce však Velichovky nezúročily a držely hubený náskok. Domácí spoléhali většinou na jednoduchý fotbal v podobě nakopávaných míčů, které hostující zadáci sbírali. Hra se pak vyrovnala, na kopačky hostí se přilepila nepřesnost, která je doprovázela do konce poločasu. 

Tak jak nastoupili naši hráči do začátku první půle, tak po změně stran přišla obdobná situace, tentokrát s lepší koncovkou. Za beky domácích se dostal Dyrc, když už to vypadalo, že mu brankář míč sebere, hostující útočník mu však ještě míč vypíchl a odkrytou branku trefil. Hned na to poprvé zahrozili i domácí, ale Hasník byl pozorný. V 54. minutě nakročili již hosté ke třem bodům, když svoje pověstné bodlo vyslal Jelínek a míč skončil v šibenici domácí branky. Od té chvíle hosté kontrolovali průběh zápasu, domácí obrana jim v tom pomohla, když našim hráčům nechávala dostatek prostoru, ale do otevřené obrany se Velichovky dlouho nemohly prosadit. Gólové šance Németha a Křivského brankou neskončily. Poté mohl dokonat hattrick Dyrc, ale trefil jen tyč. V 82. minutě přišlo snížení, když se hlavou trefil náš bývalý hráč Mareček. Drama se nekonalo, neboť záhy konečně seřídil mířidla Németh a trefil přesně. Zápas už se pak v poklidu dohrával a Velichovky zaslouženě vezou tři body. 

 

Miloš Exnar, zaskakující trenér TJ Velichovky: V dnešním utkání jsme byli velmi pozorní v defenzívě, soupeř si vytvořil jen minimum šancí. My jsme už tradičně mnoho šancí neproměnili, i tak je ale výsledek jednoznačný. Někdy bývá složité potvrdit roli favorita. Díky zodpovědnému přístupu celého týmu se nám to dnes podařilo.

 

Rozhodčí: Machač, Hvězda, Pišta (laik)

Diváci: 85

ŽK: 2:0