Muži – Okresní přebor                       26. 9. 2020

Áčko zvládlo těžký domácí zápas s Teplicemi

TJ Velichovky – Slavoj Teplice nad Metují 3:2 (1:1)

Branky: 6. Dyrc, 67. Runkas, 77. Rejchrt - 44. Kretschmer, 73. Lehotský

Sestava TJ Velichovky: Hasník - Špaček, Rejchrt, Pácalt, Křivský - Dyrc (90. Dočekal), Jelínek (K), Vrátný (46. Grmela), Novotný Mich, Németh (70. Seifert) - Vít (60. Runkas)

Poslední zářijová sobota patřila šlágru týmů z popředí tabulky. Bohužel počasí příliš nepřálo, a tak se aktéři museli vypořádat s nepříjemnými klimatickými podmínkami.  Že by se přesto mohla hrát atraktivní podívaná přinesla již 6. minuta a první změnu stavu. Po standardní situaci vracel míč do vápna Rejchrt a na zadní tyči sbíhající Dyrc otevřel skóre. V chladném počasí se hrálo poměrně svižně, i když oběma týmům občas chyběla přesnost. Oba týmy hrály vzadu dlouho pozorně, veškeré náznaky šancí končily v předfinální fázi, a tak se na nějaký větší vzruch před některou brankou čekalo. Hosté v závěru pomalu vystrkovali růžky, a svojí trpělivostí se dočkali vyrovnání. V závěru rozehrávali trestný kop z pravé strany a přesný centr usměrnil volný hráč hlavou do sítě. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.  Taktická podívaná s minimem šancí pokračovala i po změně stran. A tak se na góly čekalo až téměř do závěrečné dvacetiminutovky. A opět to byly góly, jejichž začátky byly standardní situace. Po jedné z nich, nejprve skvěle zasáhl hostující gólman, ale míč jen vyrazil přesně, kde pohotový Runkas vrátil domácím vedení. To však trvalo jen šest minut. Hosté zahrávali trestný kop, hostující hráč trefil jen zeď, míč se dostal opět k exekutorovi trestného kopu, který ho jednoduše napálil do chumlu do malého vápna, kde prakticky trefil svého spoluhráče, od něhož putoval míč do sítě. Zatímco odpověď Teplic byla na druhý gól Velichovek jen šest minut, domácí kontrolovali ještě rychleji. Uběhli jen čtyři minuty od vyrovnání, kdy domácí hráč poslal míč do shluku těl na velkém vápně, míč si našel Rejchrt a prudkou a hlavně přesnou střelou k tyči poslal domácí potřetí do vedení. Hosté se snažili potřetí vyrovnat, ale pozorná obrana Velichovek již další změnu stavu nepřinesla, a tak se ve vyrovnaném utkání radovali domácí.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Dnešní utkání se odehrálo za nepříznivého počasí a na těžkém, i když vzhledem k počasí, na kvalitním terénu. Teplice se představili jako houževnatý soupeř se silnými standardními situacemi, které nám dělaly veliké problémy. Utkání nenabídlo příliš hezkou podívanou, když se oba týmy uchýlily spíše k nakopávání míčů, než kombinacím. My jsme dnes nepodali herně dobrý výkon a v mezihře jsme hodně kazili. Vítězství v tomto utkání si vážíme, nerodilo se lehce. Děkuji hráčům za bojovnost a nasazení. Zveme tímto všechny naše fanoušky na příští zápas do Jesenice, kde se utkáme s domácími o první místo OP.

Rozhodčí: Machač, Hvězda, Tokar

ŽK: 3:4