Muži – Okresní přebor                       3. 10. 2020

Těsná a smolná prohra áčka v Jesenici

Sokol Velká Jesenice -  TJ Velichovky 1:0 (1:0)

Branka: 77. Krčil

Sestava TJ Velichovky: Hasník - Karel, Pácalt, Rejchrt, Rieger (62. Křivský) - Dyrc, Grmela, Jelínek (K) (62. Špaček), Németh (78. Čekal), Novotný Mich. (56. Seifert) - Vít (67. Runkas)

K dalšímu zápasu zajíždělo A mužstvo do Velké Jesenice, kde se měl odehrát šlágr kola. Velká škoda, že tomuto očekávanému zápasu nepřálo počasí, zejména silný vítr byl velkým protivníkem pro všechny přítomné. Po úvodní oťukávce se více osmělovali hosté a postarali se o více vzruchu před domácí brankou. Finální fáze se však nedařila, chyběl větší klid na kopačkách a odvaha prosadit se do koncovky. Nebezpečné tak byly jen rohové kopy, ale následné hlavičky končily nad brankou. Domácí si v útoku nevěděli příliš rady. Většinou se uchýlili k nákopům za obranu na rychlonohé útočníky, ale tyto manévry za přispění větru k ohrožení branky nevedly. Jediná vážná akce z domácích řad tak vyplynula po ztrátě míče ve středu hřiště, kdy se míč dostal ke Krčilovi, jehož pohotovou střelu k tyči Hasník vyrazil na roh.

Po změně stran pokračoval bojovný fotbal, zatímco v první půli spíše zlobili hosté, v té druhé se role vyměnily, zejména v té první části. Domácí si díky chybám v defenzivní části vypracovali dvě gólové šance. Po jedné z nich orazítkoval domácí hráč tyč a v té druhé, když se ocitl sám na velkém vápně, branku přestřelil. Bylo jasné, že pokud někdo vstřelí gól, zřejmě vyhraje. To se bohužel potvrdilo v 77. minutě, kdy se podél postranní brankové čáry prosmýkl domácí hráč, naservíroval křížnou přihrávku před branku, kde volný Krčil vstřelil úvodní gól. Velichovky tak logicky musely více otevřít hru pro závěrečný nápor, ale dlouho se do souvislého tlaku nedostaly. Přesto si postupně vypracovaly dvě šance, které mohly znamenat alespoň dělbu bodů. Nejprve akci dvou střídajících hráčů, kdy přesný centr Křivského našel Seiferta, ale jeho hlavička skončila nad brankou. V dobré pozici se pak ocitl Pácalt, ale sám na velkém vápně při snaze přehodit brankáře minul i branku, což znamenalo, že Velichovky poprvé v sezoně odchází ze hřiště bez bodu.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Dnešní šlágr kola se odehrál na hřišti v Jesenici za velmi silných povětrnostních podmínek. To byl od začátku zápasu největší soupeř pro oba týmy. Mnoho pohledných akcí tak díky tomu přítomní diváci neviděli. I přesto jsme měli po celý první poločas územní převahu, kterou jsme ale bohužel gólově nevyužili. Druhý poločas se odehrál ve svižnějším tempu a bylo vidět, že oba týmy chtěly rozhodnout a bylo rovněž jasné, že kdo dá první gól, tak ten dnes vyhraje. Ten dali bohužel domácí z jednoho ze svých brejků. My jsme i přes závěrečný tlak vyrovnat nedokázali, a tak jsme si připsali první prohru v soutěži, která je však pro nás, vzhledem k průběhu zápasu, hodně krutá. Děkujeme všem fanouškům, kteří do Jesenice dorazili a fandili nám.

Rozhodčí: Mareček, Ježek, Pavel
DS: Vítek Petr