Muži – Okresní přebor                       10. 10. 2020

Z jasného zápasu nakonec veliké drama

Spartak Police nad Metují B – TJ Velichovky 2:5 (0:2)

Branky: 54. Gavelek (p.k.), 55. Kiezler – 21. Vít, 28. Hanusík, 84. Dyrc, 89. Vrátný, 90. Dyrc

Sestava TJ Velichovky: Hasník – Novotný, Pácalt, Rejchrt, Karel – Németh (88. Špaček), Grmela, Jelínek (K) (32. Seifert), Hanusík (77. Vrátný), Dyrc – Vít (72. Čekal)

Druhé utkání na hřišti soupeře čekalo naše A mužstvo, kdy zajíždělo k nováčkovi soutěže do Police nad Metují, kde nás čekalo místní B mužstvo, složené z mladých hráčů doplněno zkušenými harcovníky. Od začátku se hosté chopili aktivity a snažili se zaměstnat domácí obranu, která však úvodní tlak přečkala. Pak se však na kopačky hostí vkradla nervozita a kazili jednoduché míče. Domácí hráči pokračovali v podobném stylu, a tak to žádná fotbalová podívaná nebyla. Velichovky se tak prosadily až z jednodušších akcí. Útočnou akci rozjel Karel, posunul míč do strany na Németna a jeho přesný centr poslal hlavou do sítě Vít. Krátce na to si jedinou, ale za to stoprocentní šanci vypracovali domácí, ale sólový nájezd domácího útočníka vychytal Hasník. Skóre se tak znovu měnilo k radosti hostující střídačky na druhé straně. Centr Karla se ve vápně odrazil přímo proti Hanusíkovi a ten měl jednoduchou pozici uklidit podruhé míč do sítě. Po zbytek poločasu hosté drželi míč častěji na svých kopačkách a do kabin šli s dvougólovým náskokem v zádech.

Po změně stran však hostující hráči začali nekoncentrovaně, profesorky a za tuto nezodpovědnou pasáž byli potrestání. Nejprve si domácí hráč v obložení čtyř našich hráčů vybojoval penaltu a bylo sníženo. Během dvou minut přišla studená sprcha podruhé. Za pomocí hostujícího beka, který při snaze zabránit brejku domácích však přímo zasáhl míč do běhu domácího útočníka a ten přesnou střelou na bližší tyč srovnal. Domácí se tak z ničeho nic vrátili do hry a velichovská hra se utápěla v nepřesnostech. Výjimka byla akce Dyce, který zpětnou přihrávkou našel Víta a ten však trefil jen břevno. Postupně však hosté zamkli domácí na své polovině, ale do velké šance se dlouho nedostali. Vysvobození pak přinesla až situace z 82. minuty, kdy Dyrc zahrával rohový kop, jenž si polický brankář srazil těsně za brankovou čáru. Od té doby už Velichovky kontrolovaly vývoj hry a vypracovaly si další šance. Uklidňující čtvrtý gól po přihrávce Dyrce přidal Vrátný, když přehodil brankáře. Další gólovky Seiferta a Németha zůstaly nevyužity. Razítko tak na tři body přidal až se závěrečným hvizdem přesnou střelou Dyrc.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Dnešní zápas jsme chtěli zvládnout, a to hlavně vzhledem k tomu, že se pravděpodobně jedná o poslední podzimní zápas. Utkání jsme měli od začátku pod kontrolou, a to i přesto, že naše předvedená hra nebyla ideální. Vstup do druhého poločasu však hráči značně podcenili a výsledkem toho bylo vyrovnání během 2 minut. Poté jsme vyvinuli obrovský tlak, měli spoustu šancí, ale góly jsme začali střílet až v poslední desetiminutovce. Děkuji hráčům za podzimní část sezóny, která určitě nebyla bez chyb, ale myslím si, že máme na čem stavět.

Rozhodčí: Tokar, Krejska, Hampl

DFA: Mareček