V jednom z posledních rozhovorů jsme vyzpovídali dlouholetého kapitána místního ,,A“ týmu mužů a člena výkonného výboru TJ Velichovky, Zdeňka Jelínka (1984).

Zdenku, popiš nám ve zkratce svou fotbalovou kariéru.

Fotbal jsem začal hrát v roce 1995 jako starší žák, kde mě trénoval Jarda Šubrt starší s Milanem Šubrtem, poté jsem šel do Jaroměře do dorostu, kde jsem prožil 2 pěkné roky. Když se začal zakládat ve Velichovkách dorost, bez váhání jsem šel a nelitoval jsem, parádní období a parta, od té doby až do dnes jsem velichovák.

Který z dosavadních trenérů Tě ve Tvé kariéře nejvíce ovlivnil? Myšleno v pozitivním slova smyslu?

Trenérů jsem zažil poměrně dost, každý měl něco do sebe, ale na kterého opravdu vzpomenu a vryl se mi do paměti byl trenér dorostu Velichovek, pan Miroslav Brát.

Měl jsi v minulosti, nebo i současnosti nějaké nabídky z vyšších soutěží?

Nabídek jsem měl poměrně, například před 2 lety mě oslovila Bílá Třemešná a v letošním roce mě oslovila 2x Kocbeř.

Jsi zároveň i členem VV TJ Velichovky, jaká je Tvá náplň ve výkonném výboru? Máš na starosti nějakou konkrétní oblast?

Neřekl bych, že mám náplň, spíš funguji jako taková spojka mezi kabinou a výborem. Dále pomáhám s organizováním brigád a dalších věcí, které jsou v danou chvíli zrovna potřeba.

Jak hodnotíš práci současného VV TJ Velichovky? Za poslední rok se v areálu udělala viditelně spousta věcí.

Už i výbor před námi dostal hodně práce, na to jsme jako nový výbor dokázali dobře reagovat a provedli neskutečně mnoho další práce, ani nebudu jmenovat, ale těch dobrovolných hodin bylo neskutečně mnoho a všem zúčastněným patří opravdu „VELKÉ DÍK!“ Tady ti lidé to mají rádi. Ve Velichovkách došlo k velké změně k lepšímu.

Pojďme do současnosti. Letošní sezónu odstartoval tým Velichovek velmi dobře, kde vidíš hlavní příčiny současného tabulkového postavení týmu?

Příčiny na sebe navazují. Ta hlavní je příchod nového trenéra Jirky Lebedinského. Tady je vidět ta zkušenost, profesionalita trénování, kde na to nebyl nikdo z kabiny zvyklí, komunikace, je nastavený nějaký řád. Vidím, jak to kluky nakoplo, každého to najednou baví, nikdo nechce odcházet, ba naopak, máme tu nové kluky, mladé z Jaroměře, kteří jsou tady rádi, teď si to užívám, proto jsme tam, kde jsme.

Určitě velmi důležitým faktorem ve fotbale je často zmiňovaná ,,parta“ v kabině. Mohl bys popsat tu současnou Velichovskou?

My starší jsme si s novými mláďaty dobře sedli, při tréninkách je sranda, s koučem je sranda, i když umí být taky přísný. Předseda Bobr je skvělej celkově. Teď máme dobrou partu.

Který z dosavadních podzimních zápasů hodnotíš jako nejpovedenější a který naopak?

Tak určitě první zápas v Hronově beru jako nejpovedenější, tam jsme jeli s velkým respektem, nakonec jsme zvítězili, což moc lidí nečekalo. Nejhorší? Tak určitě Martínkovice, to byla katastrofa, doufám, že jsme tam byli naposledy.

Co říkáš na přerušení soutěží kvůli pandemii COVID-19?

Covid-19, ten nás hodně trápí, věřím, že po Novém roce bude lépe a soutěže se rozjedou. Hlavně to ve zdraví přežít.

Myslíš si, že současný kádr má na to postoupit do vyšší soutěže? Je to vůbec Váš a samozřejmě i Tvůj osobní cíl?

Popředí tabulky je celkem vyrovnané, jsme mladý tým, pokud nepočítám sebe a Hasňu, přivést 2 zkušené borce bylo by to snadnější, ale ano, i tak myslím, že máme šanci. Samozřejmě jsem zůstal ve Velichovkách, chci a je mým osobním cílem postup do 1. B. třídy.

Který z týmů řadíš jako největšího konkurenta v boji o postup?

Jak jsem říkal, přední část je vyrovnaná, ale jako hlavního konkurenta vidím Hronov, Machov.

Máš nějaký vzkaz velichovským fanouškům na závěr?

Pokud budu mluvit za sebe, myslím, že tahle doba ukázala jak těžké je být bez aktivity nejen sportovní, ale i té kulturní, že chybí to setkání lidí. Přeji pevné nervy, zdraví a v brzké době se snad sejdeme v našem krásném areálu Na Třešňovce a budeme si užívat a vážit tu možnost být opět pohromadě. Sportu a aktivitám zdar!

Děkujeme za rozhovor.

127164877_4655563574518373_6640159003939023111_o.jpg