Starší žáci – Okresní přebor               9. 4. 2022

Jarní domácí premiéra

TJ Velichovky – Malé Svatoňovice 1:1 (0:1)

Dnes jsme se dočkali prvního jarního zápasu, kdy jsme přivítali tým Malých Svatoňovic. Na podzim jsme s tímto soupeřem neodehráli tolik zápasů, a tak to byla velká neznámá, jak budou vypadat oba týmy, přesto jsme se chtěli soustředit na vlastní výkon a zvládnout zápasy. Vstup do zápasu jsme měli dobrý, dařilo se kombinovat, vytvářet šance, ale v zakončení jsme byli na štíru. Velice dobrý výkon hostujícího gólmana nás přiváděl téměř k zoufalství. Jak to už tak bývá, soupeř dal první gól prakticky z ničeho, kdy se trefil z půlky hřiště pod břevno. To bylo v závěru první půle, a trochu nás to vykolejilo, Přesto se nám ve druhé půli trpělivou hrou podařilo alespoň srovnat. Hosté zlobili sporadicky, ale i náš brankář musel být ve střehu. Vítězný gól však už nikdo nevstřelil.

TJ Velichovky – Malé Svatoňovice 1:1 (1:0)

I druhý zápas jsme nezačali špatně, ale skóre se nám nepovedlo otevřít. Snažili jsme se hrát po zemi, kombinovat, něco se dařilo, něco ještě ne, ale po dorážce z penalty se ujímáme vedení. Pak se opět prostřídalo počasí a aktéry vyhnala přeháňka na přestávku. Poté se počasí umoudřilo, dohrál se zbytek poločasu a následoval poločas druhý. Ten byl z naší strany nejslabší, už jsme nebyli tolik nebezpeční, hosté vycítili šancí a zahrávali několik rohových kopů. Dlouho se nám dařilo odolat, ale v závěru pak hosté přece jen srovnávají. V závěru přece jen můžeme dát druhý gól, ale v cestě stojí spojnice.

Na první zápas jsme nepodali špatný výkon, určitě je od čeho se odrazit, ale i víme na čem zlepšovat. Děkuji klukům za odpracovaný zápas v těžkých podmínkách a rodičům za podporu.