Starší žáci – Okresní přebor               7. 5. 2022

Starší žáci si vyšlápli na lídra

TJ Velichovky – Poříčí u Trutnova 3:2 (2:1)

Dneska jsme se potkali se soupeřem, o kterém jsme ze vzájemných duelů věděli, že budou mít fyzickou převahu, která jim kolikrát pomůže k výhře nad soupeři. Přesto jsme si věřili, že můžeme uhrát dobrý výsledek, pokud se sejde několik faktorů, kterým jsme chtěli jít naproti. Soupeře jsme zaskočili hned na začátku, kdy dvěma povedenými akcemi si vybudovali náskok a zaskočili jejich poměrně nejistou defenzivu. I přesto bylo jasné, že si soupeř vynutí tlak a vypracuje šance, naštěstí pro nás je řešil zbrkle a prosadil se až po rohovém kopu a následném důrazu. Na začátku druhé půle nedáváme vyloženou šanci a krátce na to hosté trestají a slibný náskok je pryč. Jenže začala se ukazovat naše vůle zlomit výsledek na naši stranu, obětavým výkonem jsme eliminovali fyzickou převahu soupeře, což jsme potvrdili na druhé straně vítězným gólem. Závěrečný tlak jsme doslova uskákali, zblokovali několik střel a připsali si cenné vítězství.

TJ Velichovky – Poříčí u Trutnova 1:0 (0:0)

Ve druhém zápase jsme pokračovali v obětavém výkonu, výhra nám nalila zdravé sebevědomí, přesto jsme v první půli nebyli tolik nebezpeční směrem dopředu. Hosté nás trochu přehrávali, ale ve druhém zápase podal spolehlivý výkon brankář, který vyřešil několik ošemetných situací. Ve druhé půli jsme pokračovali v týmovém poctivém výkonu, a i když jsme nebyli směrem dopředu tolik nebezpeční, z jednoho dobře zahraného rohu padl vítězný gól za přispění hostujícího beka. V určitých pasážích se nám sice nedařila hra dle představ, stále je co zlepšovat, ale to jsme nahrazovali nasazením a touhou vyhrát.  Za to jsme byli odměněni druhým vítězstvím a poznali i pocit z toho, když o vítězi rozhodne těsná výhra. Dnes klukům děkujeme za přístup, ale hlavně nasazení, které nás dovedlo k dvěma výhrám. Děkujeme rodičům za podporu.