Okresní přebor Trutnovska                                        15.5.2022

Starší žáci se představili ve Svobodě nad Úpou

MFC Svoboda nad Úpou/SK Janské Lázně - TJ Velichovky 0:1 (0:1)

Dnes jsme se představili v útulném, a přátelském prostředí ve Svobodě nad Úpou, proti tamnímu týmu. Byly jsme zvědavi, jak se nám podaří hra na větším hřišti, a chtěli jsme odčinit rozpačitý výkon z Bílé Třemešné. To se celkem dařilo. V prvním zápase jsme měli více šancí, ale ani dva samostatné úniky našich hráčů ke gólu nevedly. Prosadili jsme se až přesnou střelou k tyči. Domácí jsme do svého vápna pouštěli v menším množství, ale museli jsme bý dostatečně obezřetní, neboť některé situace a závary před naší brankou mohli dopadnout pro nás hůře. Dařila se nám přechodová fáze po křídlech, ale ve druhé půli jsme i přes některé možnosti další gól nepřidali.

MFC Svoboda nad Úpou/SK Janské Lázně - TJ Velichovky 2:1 (1:1)

Druhý zápas jsme začali trochu vlažně a po přesné střele k tyči inkasujeme. Toto bylo roli nás dostatečné varování a postupně vyrovnávaly hru a povedlo se nám i srovnat. I nadále pokračujeme v poměrně  dobrém tempu, oba týmy se snaží hrát po zemi a utkání mělo určitou kvalitu. Bohužel ve druhé půli inkasujeme po zbytečně chybě a přesném trestném kopu a domácí znovu vedou. Závěrečný náš tlak však k vyrovnání nevede, domácím dnes zachytal dobře brankář a zakončení nás trápí již dlouho, proto se nám vyrovnat nedaří.

I tak děkujeme klukům za přístup a nasazení, rodičům za dopravu a podporu.