Fotbalisté Velichovek zahájili zimní přípravu na jarní část sezóny 2022/2023 ve které figurují po 36ti letech v krajské soutěži, a to v soutěži: „1.B. třída – Skupina B“. Při této příležitosti jsme vyzpovídali v obsáhlejším rozhovoru trenéra Velichovek p. Jiřího Lebedinského.

 

Po šestatřiceti letech hrají Velichovky krajskou soutěž. A hned je z toho 4. místo po podzimu. Značka ideál?

- Musím přiznat, že určitě ano, neboť kdyby nám toto umístění nabídl někdo před začátkem sezóny, asi bychom ho brali všemi deseti.

 

Jak si aktuální postavení a atmosféru v tymu užíváte?

- Nálada je samozřejmě velmi dobrá a pozitivní, i když všichni v týmu cítíme, že bodů jsme mohli získat i více. Vnímám to pozitivně, neboť cítím i na hráčích, že některé zápasy jsme měly a mohly zvládnout určitě lépe.

 

Které zápasy to tedy byly?

- Tak určitě nás nejvíc mrzí zápas v Malšově Lhotě, který jsme neměli rozehraný vůbec špatně a troufám si říct, že jsme ho měli vyhrát. Dále i poslední podzimní zápas na Slavii jsme podle mě mohli zvládnout lépe, zde jsme však doplatili na personální nedostatek hráčů v závěrů sezóny a konkrétně v tomto zápase.

 

V úterý 17.1.2023 jste odstartovali nepříliš oblíbenou zimní přípravu Na čem budete pracovat v zimní přípravě, aby se tým co nejlépe nachystal na jarní část?

- Určitě je potřeba zapracovat na fyzické kondici a oživit ji. Některé zápasy byly fyzicky velmi náročné a pokud si to hráči neuvědomí a neabsolvují zimní přípravu a pak i tréninkový proces v maximálním možném počtu a nasazení, těžko můžeme pomýšlet na vylepšení stávajícího tabulkového postavení – to je věc naprosto zásadní. Zápasy se rozhodují většinou od 60. minuty, a tak je potřeba se na to důkladně připravit.

 

Jak bude tato zimní příprava probíhat?

- Budeme trénovat 3x týdně. K dispozici budeme mít v úterý UMT a ovál v areálu ASVAJ v Jaroměři, dále pak budeme ve čtvrtek využívat velkou UMT v Novém Městě nad Metují a o víkendu, než začnou přátelské zápasy (Celkem jich bude 5), pak budou v plánu výběhy po našich místních lesích a stráních.

 

Zaznamená současný kádr některých změn? Plánujete posílit?

- Nějaké výrazné posílení neplánujeme a když, tak pouze kosmetické. Spíše se může stát, že nás někdo opustí, neboť 2 hráči stávajícího základního kádru se vracejí na přípravu do mateřské FK Jaroměř. To je však ale příležitost pro ostatní hráče kádru dostat se do základní sestavy pro jarní část.

 

Pro klub je velice důležitá spolupráce s Jaroměří, kde jsi členem jeho VV. Jak aktuálně spolupráce probíhá a promítne se nějak v nejbližší době, co se týče dospělého fotbalu?

- Já to tvrdím již dlouhodobě, že spolupráce s Jaroměří je pro Velichovky naprosto klíčová a myslím si, že se to ukazuje čím-dál víc. V současné době zde hraje opravdu velké množství hráčů, kteří se nevešli do jaroměřského ,,A“ týmu – cca 80% z kádru. Dále máme s Jaroměří tzv. souklubí v kategorii Starších přípravek. Spolupráce je důležitá pro oba kluby a je potřeba ji dle mého názoru do budoucna i nadále rozšiřovat a vyvíjet.

 

Jsi zároveň starostou obce. Vypadá to tak, že fotbal ve Velichovkách musí být prioritou...

- Slýchávám to samozřejmě hodně často, ale určitě tomu tak není. Snažím se práci a fotbal oddělovat, i když to samozřejmě v některých věcech nejde. Záleží mi samozřejmě na tom, aby se všem návštěvníkům našeho areálu ve Velichovkách líbilo, což se myslím daří. Sportovní areál nevyužívají totiž pouze fotbalisté, ale i celá řada dalších obyvatel, spolků a organizací. Stejně tak se ale, troufám si říct, staráme i o další spolky a objekty v naší krásné obci.

 

Kromě starostování a trénování v obci jsi ještě i členem VV Královéhradeckého Krajského fotbalového svazu, co je Tvou úlohou v tomto fotbalovém vedení kraje?

- V první řadě mám na starosti web a mediální stránku krajského fotbalu. Zde chystáme s kolegou Romanem Havlem od příští sezóny novou mediální strategii, která by měla ještě více zviditelnit krajský fotbal a přiblížit ho mladší generaci a rovněž zastřešuji vydávání tradičního a populárního časopisu „Fotbal v kraji“. Dále mám pak v gesci organizaci krajských galavečerů. V neposlední řadě je to pak klasická agenda týkající se všech věcí, které se v rámci VV řeší.

 

Jaké jsou cíle pro jaro? Na čem budete chtít stavět?

- Cíl pro jaro bude jednoznačný, a to snažit se ze všech sil vyhrát každý zápas. Stavět budeme chtít určitě na výborné partě, která ve Velichovkách je. Dále pak chceme bavit naše skvělé fanoušky v čele s úžasným FAN-CLUBEM, aby co nejvíce mávaly našimi šálami po vstřeleném gólu.