Muži – I. B. třída                                           24. 9. 2023

 

Áčko přivezlo tři body z Předměřic

 

TJ Slavoj Předměřice nad Labem - TJ Velichovky 1:4 (0:1)    

 

Branky: 49. Neradílek - 21. Németh, 60. Panenka, 85. Panenka, 89. Novotný Ma.

 

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Runkas (46. Novotný Ma.), Pácalt (K), Emlar J. (46. Kilevník), Grmela (89. Novotný Mi.) - Németh, Raszka, Hykš, Filip - Panenka (86. Hanusík), Vít (69. Emlar L.)

 

Dnes nás čekalo utkání v nedalekých Předměřicích, kterým vyšel vstup do soutěže a navázali na jarní část loňské sezony, kde se po nevydařeném podzimu vyhrabaly ze sestupujících příček až do klidného středu tabulky.

            První půle nabídla na poměrně rozlehlém hřišti v Předměřicích poměrně opatrnou podívanou, domácí se snažili překvapit obranu Velichovek dlouhými pasy za obranu, které však hostující obrana eliminovala. Poté to zkoušeli domácí hráči i střelami z dálky, ty však bezpečné pochytal Mertlík. Dlouho se tak hrálo spíše od vápna k vápnu. Velichovky byly trpělivé a efektivní. Prakticky z prvního vážnějšího útoku udeřily. Dlouhý míč prodloužil Vít na Panenku, ten posunul míč do strany k Némethovi a ten přesně k tyči otevřel skóre. Krátce na to zahrozili domácí dalším dlouhým balónem za obranu, domácí útočník však těsně minul. Poté se připomněli hosté, ale možnost Németh či Panenky v síti neskončila. 

Druhý poločas už byl o něco rušnější a začalo padat více gólů. Brzy po změně stran obrana Velichovek poměrně ustupovala před domácím Neradílkem, který trefil přesně k tyči. Velichovky mohly brzy odpovědět, po akci z pravé strany střílel Németh, jehož pokud mířící do sítě zablokoval domácí bek. V 60. minutě už však Velichovky přece jen vedly. Standardní situaci zahrával Raszka, jehož centr usměrnil do sítě Panenka. Domácí se museli hnát více do útoku, ale hostující obrana odolávala. V 85. minutě do domácí otevřené obrany vyslal Kilevník Panenku, který svůj únik z půlky zakončil blafákem do prázdné branky. Ve zbytečně nervózním závěru pak přišla ještě jedna pojistka na výhru. Pěknou akci po ose Hanusík Németh zakončoval Mar. Novotný. Vítězství si tak mohlo užít poměrně dost fanoušků z Velichovek, kteří přijeli podpořit tým a prakticky vytvořili svému týmu domácí atmosféru.      

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: V Předměřicích se dnes nehrál bůhvíjaký fotbal, ale to jsme víceméně čekali. Utkání bylo na hřišti větších rozměrů fyzicky velmi náročné a my jsme rádi, že jsme ho dnes zvládli. Domácí hrají velmi nepříjemný a důrazný fotbal. Naše vítězství se pak zrodilo až v samotném závěru, ale o to více jsme za něj rádi. Poděkování patří všem hráčům včetně lavičky, jejíž kvalita dnes řekl bych, rozhodla. Dnes míří neskutečná pochvala za našimi fanoušky, kterých do Předměřic dorazil obrovský počet, a vytvořili nám naprosté domácí prostředí - ještě jednou díky moc!

 

ŽK: 90. Polanský - 83. Filip

Rozhodčí: Urban, Valihora, Koutník

Diváků: 100