Muži – I. B. třída, skupina B                                     29. 10. 2023

 

Domácí tvrz padla

 

TJ Velichovky – TJ Lokomotiva Meziměstí 1:2 (1:1)

 

Branky: 35. Rieger - 42. Dobrowolski, 86. Bárta

 

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Pácalt (K), Hykš (61. Vít), Runkas (46: Emlar L.) – Filip, Raszka, Németh, Rieger (65. Hanusík) – Panenka, Kilevník

 

           

Fotbalovou tečku za kalendářním rokem obstaral duel týmů ze stejného okresu, ale z našeho pohledu i nejvzdálenějšího.

            První šanci měl hned v úvodu Kilevník, ale jeho pokus o lob po dlouhém pasu nevyšel. Meziměstí poté kopalo trestný kop z hranice vápna, ale hostující hráč trefil jen zeď. Oba týmy se poté snažily prosadit po centrech do vápna a následných závarech. Ty vypadaly nebezpečně, ale skóre se neměnilo. Poměrně vyrovnaná pasáž hry tak přinesla góly až v závěru první půle. Nejprve se dočkali domácí. Grmela poslal centr do vápna, kde dostal míč proti noze Rieger a přesnou střelou k tyči otevřel skóre. Meziměstí však dokázalo srovnat, když dokázalo potrestat hrubku domácí obrany. Krátce na to však mohli jít znovu do vedení Velichovky, po průniku Filipa však slabě zakončoval Németh. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhou půli začali domácí zostra, vytvořili si tlak a také šance, jenomže Panenku vychytal brankář a L. Emlar neusměrnil centr do sítě. V 60. minutě však měli první šanci po změně stran hosté, jenže Mertlík však předvedl skvělý zákrok a následně přežili domácí i dorážku, která skončila těsně vedle. Na druhé straně zahrál trestný kop Kilevník, ale těsně minul horní roh. Velichovky si po celý druhý poločas vynutily tlak, který byl místy drtivý, ale hostující obrana odolávala. Hosté se poté prezentovali tvrdou střelou z dálky, kdy musel být na pozoru Mertlík, jinak se hra odehrávala kolem velkého vápna Meziměstí. Jenže domácí hráči byli dnes v koncovce na štíru, a tak v 86. minutě přišel trest. Po ztrátě míče na polovině hřiště podnikli hosté rychlý kontr do otevřené obrany a přesnou střelu k tyči Mertlík chytit nemohl. Domácí stupňovali tempo, ale hostující obrana už změnu stavu nepřipustila a dnes šťastnější tým z Meziměstí připravil Velichovkám první domácí porážku.

 

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Již ve druhé minutě jsme měli obrovskou šanci, kterou jsme bohužel neproměnili a tato situace jakoby předznamenala naše dnešní střelecké trápení. Hosté hráli celý zápas velmi uvolněně a organizovaně. Druhý poločas jsme měli místy až drtivý tlak, ale gól bychom nedali ani do rána. A tak přišel zákonitý trest v podobě jednoho rychlého brejku soupeře v závěru zápasu. Moc nás mrzí, že jsme přišli o naši podzimní domácí neporazitelnost, ale i takový je bohužel někdy fotbal. Děkuji vedení, všem hráčům a fanouškům za skvělý podzim a věřím, že se na jaro vrátíme ještě v lepší formě, než na podzim!

 

ŽK: 22. Dobrowolski, 78. Šnábl, 83. Urban

Rozhodčí: Šob, Kopčil, Kašpárek

Diváků: 140