Muži – I. B. třída, skupina B                                    24. 3. 2024

Neúspěšný start do jara

TJ Velichovky – TJ Lokomotiva Hradec Králové 1:3  (1:1)

Branky: 29. Kilevník – 22. Jurnečka, 77. Jelínek, 86. Jurnečka

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Rieger, Pácalt, Filip – Karel, Hykš, Németh, Emlar L. (65. Hanusík) – Kilevník, Emlar J. (46. Vít), Panenka

Fotbalové jaro naplno odstartovalo. Hned na začátek nám los do cesty svedl ambiciózní hradecký klub – TJ Lokomotivu, která by po loňském pádu z vyšší soutěže ráda se vrátila zpět. Soupeř v zimě posílil a tak se dal čekat zajímavý fotbal. Hosté nasadili v úvodu svižné tempo a dobrým pohybem dělali naším hráčům potíže. První pokusy na branku však útočným tykadlům hostí pokryl Mertlík. Domácí postupně eliminovali aktivitu hostí a vyrovnali hru v poli, ale větší šanci si nevypracovali. Skóre se měnilo ve 23. minutě, kdy Lokomotiva měla výhodu trestného kopu z hranice vápna. Ten zahrával kapitán Jurnečka a s pomocí tyče propasíroval míč do sítě. Jenže Velichovky poměrně brzy srovnaly. Ve 29. minutě se posunul míč L. Emlar nalevo na Panenku, který vrátil na hranici penalty na Kilevníka a ten srovnal. Hosté mohli jít do vedení, ale po závaru na malém vápně pomohla domácím tyč. Skóre se však mohlo měnit krátce před odchodem do kabin na druhé straně, kdy na hranici vápna střílel volný Kilevník, ale brankář Lokomotivy jeho pokus výkop na roh.

I druhý poločas začali aktivněji hosté, ale převahu brankově nevyužili. Při domácích však stálo štěstí, neboť hned dvakrát jim pomohlo břevno. První vážnější šanci na druhé straně měl po Karlově centru L. Emlar, ale hlavou minul. Sebevědomí hosté diktovali po většinu zápasu tempo hry, ukázali se dobře fyzicky připravení a za svou snahou byli odměněni. V 77. minutě hosté zužitkovali svůj tlak, a po obléhání domácí branky se prosadil Jelínek. Domácím se příliš nedařilo získat územní převahu, měli sice pár protiútoku, ale slibné akce končili špatnou přihrávkou nebo nepřesnou střelou. Lokomotiva ztvrdila v závěru tři body, když využili přečíslení po ztrátě míče na polovině a Krejčíkovu nabídku využil podruhé Jurnečka. Lokomotiva tak ukázala, že přes zimu kvalitně potrénovala, posílila a bude chtít stoupat tabulkou.

Jiří Lebedinský: Hosté, kteří oproti podzimnímu utkání obměnili cca 70% svého kádru, byli od začátku zápasu živější a lepší v kombinaci. My jsme dnes naopak hráli velmi pomalu, neodráželi se k nám odražené míče a nebylo to z naší strany úplně ono. I přesto jsme drželi dlouho vyrovnaný stav, přežili některé šance hostů a sami jsme mohli jít také několikrát do vedení, ale nevyřešili jsme naše šance bohužel dobře. Hosté nakonec vstřelili vítězný gól 13 minut před koncem. Jediné, co mě mrzí je to, že tento gól padl po naší chybě, kdy jsme nedohráli situaci tak, jak bychom v této fázi zápasu měli. Děkuji našim skvělým fanouškům za návštěvu a fandění a věřím, že jim příště uděláme větší radost.

Rozhodčí: Kafka, Klečka, Lukes

DS: Mazura