Muži – I. B. třída                                           30. 3. 204

První jarní bod z Teplic

TJ Slavoj Teplice nad Metují - TJ Velichovky 1:1 (0:0)

Branky: 66. Oubrecht - 65. Panenka

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (69. Runkas), Ježek, Rieger (C) - Filip, Hykš, Németh (57. Emlar J.), Emlar L. (86. Karel) - Panenka, Hanusík, Kilevník

Poslední březnovou sobotu zajížděl náš celek do Teplic nad Metují, které v prvním jarním zápasu přivezly všechny body z rychnovské umělky. Kdo čekal zajímavý útočný fotbal, musel být zklamán. První poločas byl plný nepřesností, domácí jednoduchá hra založena na dlouhých míčích směřující na útočníka Muchu byla eliminována pozorností a kvalitní defenzivou Velichovek podpořená novicem Ježkem. Jediný závar před naší brankou obrana zažehnala, a když jsme i my byli vepředu „jaloví“, nikoho nemohlo překvapit, že se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Druhá půle přinesla mírné zlepšení v našich řadách, ale vypracované šance příliš k vidění nebylo. Rozhodnout mohla nějaká standartní situace, ale dvě branky v rychlém sledu byly přece jen k vidění, ale za přispění obran obou týmů. Nejprve Kilevníkův přízemní centr směřoval díky teči mimo dosah brankáře, kde to ještě jistil dobíhající Panenka a otevřel skóre. Záhy však bylo vyrovnáno, když domácí využili špatného odkopu a domácí hráč měl snadnou pozici. I přes pár náznaků už se skóre utkání v nepříliš pohledném neměnilo, a tak se v dnešním zápasu body dělily.

Jiří Lebedinský: Dnešní utkání příliš krásy nenabídlo a byla v něm spousta nepřesností z obou stran. My jsme se snažili hrát a něco vymyslet, ale chyb bylo v naší hře až příliš, a to především směrem dopředu. Domácí se celý zápas soustředili většinou na dlouhé míče na své útočníky, které však naše obrana bez problémů uhlídala. Mrzí mě, že když už jsme vstřelili gól, který mohl být vítězný, tak jsme si hned minutu nato dali defakto vlastní, ale i to fotbal přináší a my se z toho musíme poučit, dobře potrénovat a připravit se na domácí zápas s neoblíbeným Opočnem. Děkuji moc našim fanouškům za podporu a fandění i v dalekých Teplicích.

Rozhodčí: Smola, Dorotík, Koucký

DS: Svoboda