Muži – I. B. třída                                           14. 4. 204

Z Hronova za tři body

AFK Hronov - TJ Velichovky 0:2 (0:1)

Branky: 10. vlastní, 66. Panenka

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Ježek, Rieger - Filip, Pácalt (K), Németh, Emlar J. (56. Hanusík), Emlar L. (46. Kilevník) - Panenka, Runkas (63. Vít)

Velichovky zajížděly do Hronova na zrekonstruovaný stadion domácích s cílem navázat na první jarní výhru a přivést i plný počet zvenku. Jenže domácí bojují o každý bod a bylo jasné, že to dnes bude velmi těžké. Na zápas dnes do Hronova přišla poměrně vysoká návštěva, ke které přispěli tradičně i naši fanoušci, kteří přijeli podpořit náš tým. Po úvodní seznamovačce se na konci první desetiminutovky Velichovky dokázaly prosadit, když trestný kop zahrával Panenka. Jeho přízemní centr se snažil prodloužit Runkas a míč do vlastní sítě dostal hronovský obránce. Tento gól hosty nakopl a byli herně lepším týmem. Dobrý pohyb a aktivní kombinační hra nepouštěla domácí příliš k naší brance. Navýšit vedení mohl po akci z levé strany L. Emlar, ale jeho technická střela se točila mimo tři tyče domácí branky. Jinak Velichovky po většinu půle kontrolovaly hru, obrana pracovala bezchybně a do kabin šly s jednobrankovým náskokem, který mohl v závěru navýšit z trestného kopu Panenka, ale zeď neprostřelil.

Jenže jednoduchost a přesnost z první půle jakoby zůstala v kabině a domácí díky tomu mohli spřádat plán na změnu stavu. Jenže kromě první střely na branku po hodině hry z levé strany se k žádné velké šanci přes dobrou defenzivu Velichovek nedostali. Naštěstí na druhé straně byli hosté efektivnější a zvýšili svůj náskok. Rychlý kontr do otevřené obrany adresoval pasem na zadní tyč Kilevník Panenkovi, který akci vyšperkoval slalomem mezi vracejícími se beky, a poté míč poslal zblízka do sítě. Hronov prověřil poté Mertlíka z trestného kopu, ale náš brankář dokázal tvrdou střelu vyboxovat a prakticky z protiútoku mohl možná definitivně rozhodnout Filip, ale Panenkovu nabídku nevyužil. Další rychlý brejk poté zakončoval nepřesnou střelou Kilevník. Velichovská obrana závěr zvládla prakticky bez chyby a nepustila Hronov do souvislého tlaku, a tak na jaře poprvé vezeme i plný bodový zisk ze hřiště soupeře.

Jiří Lebedinský: Utkání na novém, pěkném a útulném stadionu v Hronově jsme začali lépe a po celý první poločas jsme byli lepším týmem a je jen škoda, že jsme nevstřelili další branku - šance jsme na to měli. Druhý poločas domácí přidali, byli nebezpečnější, než v tom prvním, ale naše obrana a brankář dnes pracovali velmi spolehlivě. Moc si cením vítězství na cizím hřišti s nulou vzadu a hráčům děkuji za výkon.

Rozhodčí: Šiling, Nývlt, Kafka

ŽK: 2-4