Lázeňský pohár 2017                                     22. – 23.7. 2017

 

Velichovky v Janských Lázních sedmé

 

Již 40. ročník se o uplynulém víkendu odehrál v Janských Lázních, které jsou zakladatele jednoho z nejstarších turnajů v republice.

 

TJ Velichovky- TJ Klimkovice 2:2 (0:1), pen. 2:1

 

Branky: Munzar, Vít

 

První zápas nás čekali Klimkovice, kteří letos postoupili z ostravského okresního přeboru do I. B. třídy a povedl se jim začátek, když se přesnou střelou dostali do vedení. Postupem času naši hráči vyrovnali hru, ale ve druhé půli soupeř zvýšil, když pěknou rychlou akci zakončovali klímkovičtí hráči do prázdné branky.  Jenže krátce na to snížil přesnou střelou Munzar, aby krátce před koncem po přesném centru do vápna vyrovnal Vít. Penaltová loterie byla úspěšná pro naše hráče, díky tomu si připsali druhý bonusový bod.

 

 

TJ Velichovky – TJ Lázně Bělohrad 0:2 (0:1)

 

Proti jednomu favoritovi turnaje jsme poměrně dlouho vzdorovali, když měli dle očekávaní Bělohradští často míč pod kontrolou, ale dlouho se nemohli proti naší obraně prosadit. To se jim povedlo krátce před poločasem a na začátku druhé půle přidali uklidňovací druhou branku. Naši hráči neodehráli úplně špatný zápas, ale na přijatelný výsledek to nestačilo.

 

 

TJ Velichovky – Sokol Mšené Lázně 0:1 (0:1)

 

Asi největší překvapení turnaje tým z okresu Litoměřice, hrající rovněž okresní přebor cítil velkou šanci na finále a v zápase byl aktivnější, ale dlouho si šanci nevypracoval. Náš výkon byl ustrašený, nedařila se kombinace, a z těchto sobotních tří zápasů to byl zápas nejméně povedený. Jediný gól soupeře znamenal finále naopak našim hráčům právě jediný gól v konečném skóre nestačil na třetí místo ve skupině a v neděli nás čekal zápas o předposlední místo.

 

 

TJ Velichovky – Sokol Konstantinovy Lázně 2:0 (1:0)

 

Nedělní zápas o konečnou sedmou pozici jsme potřetí v řadě potkali tým z Konstantinových Lázní. Naši hráči si v tomto zápase částečně spravili chuť, svého soupeře přehrávali, ale ofenzivní hráči v našich barvách svoje šance dlouho pálili. Až po pěkné akci a přesné přihrávce Dyce se zblízka do odkryté branky trefil Filip a ve druhé půli zvýšil Vít. Naši hráči tak obsadili konečnou sedmou příčku.

 

 

 

Soupiska hráčů na turnaji:

 

Hasník – Kašpar, Kukal, Špaček, Dočekal, Jelínek, Karel, Vít, Mich. Novotný, Dyrc, Runkas, Munzar, Pácalt, Filip, Grmela, Bém

 

 

Konečné pořadí na 40. ročníku: 

 

1.      FK Luhačovice

2.      Sokol Čechie Mšené Lázně

3.      TJ Lázně Bělohrad

4.      SK Janské Lázně

5.      TJ Sokol Železnice

6.      TJ Klímkovice

7.      TJ Velichovky

8.      Sokol Konstantinovy Lázně

 

 

Na schůzce oddílu se kromě drobných úprav pravidel řešil i jízdní řád dalších ročníků. Příští rok bylo potvrzenou pořadatelství Mšených Lázních, rok 2019 budou turnaj hostit Konstantinovy Lázně, a v roce 2020 by se měl po šesti letech vrátit turnaj do Velichovek. V roce 2021 se pravděpodobně pořadatelství přesune do Klimkovic a v roce 2022 při výročí 100 let fotbalu v Lázních Bělohrad.

 

Další podrobnosti k Lázeňskému poháru naleznete na webových stránkách Lázeňského poháru. http://www.lazenskypohar.cz/