Muži – Okresní přebor                       15. 8. 2021

Vítězný vstup do sezony

TJ Velichovky – SK Červený Kostelec „B“ 4:0 (1:0)

Branky: 35. Németh, 75. Pácalt, 80. L. Emlar, 88. Karel z pen.

Sestava TJ Velichovky:

Hasnik - Karel, Rejchrt, Pácalt - Németh, Grmela (88. Jelínek) , Hanusík ( 46. Mar. Novotný) Hykš 75. Mich. Novotný) , Filip - J. Emlar (61. L. Emlar), Vrátný (46. Dyrc)

Sestava SK Červený Kostelec „B“:

Jiroušek - Wajsar (71. Špelda), Barták, Havlíček (87. Prokop), Neumann - Zajíc, Kubeček, Čejchan, Mudroch (84. Vejrek) - Hepnar (68. Pffiffer), Vít

Úvodní zápas v nové sezóně čekal A tým proti B týmu z Červeného Kostelce. První dvacetiminutovka však příliš vzhruchu ani před jednou z branek nepřinesla. Domácí sice drželi míč o něco častěji na svých kopačkách, ale víc než nepřesné střely J. Emlara a Hykše nevyprodukovali. Velichovky postupně utahovaly smyčku, ale ani pokusy Filipa a hlavička Karla po rohovém kopu cíl nenašly. Na první gól se tak čekalo do 35. minuty, kdy střelu Hykše vyrazil brankář jen ke kopačkám Németha a ten odkrytou branku zblízka trefit musel. Vedoucí branka uklidnila domácí hráče, a zbytek poločasu drželi míč na kopačkách. Jenže v závěru půle mohlo udeřit na druhé straně. Ve vápně se uvolnil hostující útočník a jeho střelu vyškrábl Hasnik s pomocí tyče na roh.

Poměrně svižný fotbal pokračoval i po změně stran. Blízko druhé branky byl Németh, ale jeho křížná střela skončila na břevně. Na druhé straně vypadal nebezpečné rohový kop, kdy na zadní tyčí vracel hlavou míč exligový Havlíček, ale jeho myšlenku naštěstí žádný z jeho spoluhráčů nepochopil. Otevřený fotbal pokračoval, ale další pasáž hry však žádnou šanci nenabídla. Až závěrečná čtvrthodina přinesly další změny stavu. V 75. minutě napřáhl Pácalt a na jeho střelu brankář nedosáhl. V 80. minutě další útočný výpad domácích zakončil přesnou střelou L. Emlar. Konečnou podobu výsledku pečetil z pokutového kopu kapitán Karel.

Velichovky tak potvrdily, že se jim vstupy do sezón daří, jedná se již o šestý vítězný zápas úvodního kola sezony.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Vstup do úvodních minut zápasu nové sezóny nám nevyšel dle představ. Byli jsme až moc nervózní a kazili spoustu jednoduchých nahrávek a věcí. Druhý poločas jsme se zlepšili a postupem času dostaly hru definitivně pod svou kontrolu. Těší mě čisté konto a fakt, že jsme těžké, úvodní utkání nové sezóny nakonec úspěšně zvládli.

Rozhodčí: Martínek, Tokár, Gernát

DS: Mareček