Muži – Okresní přebor                       22. 8. 2021

Velichovky vezou z Hronova bod za bezbrankovou remízu

AFK Hronov – TJ Velichovky 0:0 (0:0)

Sestava AFK Hronov:

Havel - Franců, Puraš, Kollert (64. Stenavski), Pohl - Zita, Tichý, Pylyp, Rosokla - Lemko, Valtera (62. Jirásek)

Sestava TJ Velichovky:

Runkas - Karel (K), Rejchrt, Pácalt - Novotný Mi., Jelínek (68. Petr), Hanusík, Emlar J., (61. Vrátný), Németh - Dyrc, Emlar L.

Do utkání dvou úspěšných celků z prvního kola nastoupily Velichovky bez nemocné gólmanské jedničky Hasníka, jehož mezi třemi tyčemi nahradil univerzál Runkas.

V úvodu se oba týmy střídaly v aktivitě, ale přes slibné náznaky se skóre neměnilo. Domácí hrozili rychlými kontry a nebezpečnymi centry do vápna, ale ty si Runkas pohlídal. Závěrečná čtvrthodina první půle nabídla velké šance a více jich měli hosté. Nejprve křížnou přihrávku Dyrce nevyužil Mich. Novotný, když zblízka trefil jen brankáře a krátce na to v obdobné situaci neuspěl L. Emlar. Aktivitu Velichovek dokumentoval střelou ze střední vzdálenosti Hanusík, ale s jeho pokusem si brankář taky poradil. Mohlo tak udeřit na druhé straně, ale Runkas byl proti.

Druhá půle příliš fotbalové krásy nenabídla. Přibyla nervozita a častá přerušení vzaly tempo hry. Velichovky se nemohly dostat do hry, a tak dvě gólovky byly k vidění na straně Hronova, ale Runkas se překonat nenechal. Domácí byli pak více na míči a nebezpečnější, ale velichovská defenziva pracovala dnes spolehlivě. Horší to bylo směrem dopředu, kdy si naši hráči nedokázali vypracovat vážnější situaci, a tak musíme dnes brát bod za bezgólovou remízu.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Při aktuální šířce našeho kádru by mě nikdy nenapadlo, že budeme řešit takovéto personální problémy v den zápasu, jako dnes. I přes spousty absencí jsme cestovali do Hronova s cílem bodovat. Utkání bylo hodně těžké, neurovnané, bojovné a s minimem šancí. Vzhledem k tomu, že na vyložené šance to bylo 1:1, je asi výsledek 0:0 spravedlivý a bod z Hronova bude mít určitě svou cenu, neboť domácí mají ve svém středu spoustu šikovných a zajímavých hráčů. Pochvala pro tým za bojovnost a nulu obdržených gólů, což je zásluha celého týmu v čele s Ondrou Runkasem, který dnes zvládl nelehkou úlohu brankáře.

Rozhodčí: Gernát, Krejska, Zelený

DS: Mareček