Muži – Okresní přebor                       4. 9. 2021

 

 

Velichovky neudržely dvou gólové vedení v divokém zápase s Dolany!

 

TJ Dolany – TJ Velichovky 4:4 (2:4)

 

Branky: 23. Sedláček, 32. Ulrych, 74. Tokar, 77. Tokar - 27. Rejchrt (p.k.), 30. Németh, 42. Emlar J., 44. Karel

 

 

Sestava TJ Dolany:

Karel - Semanišin, Huneš, Hanuš (50. Kašajík) - Kvaček, Rýdl, Praslička, Sedláček - Kopecký (65. Tokar) Ulrych, Kejzlar (62. Bílý)

 

Sestava TJ Velichovky:

Hasník - Novotný Mi., Rejchrt, Karel - Filip, Grmela (46. Hanusík), Hykš, Emlar J. (67. Runkas), Németh - Emlar L., Dyrc (85. Novotný Ma.)

 

 

Po příjezdu do Dolan to vypadalo, že kromě domácího týmu budou muset naši hráči bojovat i proti terénu, který měl do dobrých parametrů daleko. Tvrdé a hlavně neposekané hřiště nenahrávaly k atraktivnímu fotbalu, přesto Velichovky začaly v Dolanech aktivně a během úvodní desetiminutovky vyslaly pět střel. Nejprve mířil o kousek vedle J. Emlar a pak prověřil pozornost brankáře jeho bratr Lukáš. Vážnější ohrožení přinesla střela Karla, jehož pokus domácí brankář vyrazil na roh. Po něm se k zakončení dostal znovu Karel, ale mířil nepřesně. Poté se v dobré pozici ocitl Dyrc, kdy  po přesném pasu J. Emlara za obranou domácích zůstal osamocený, ale zakončení zbytečně unáhlil a jeho zbrklý pokus o přehoz vyběhnuvšího brankáře skončil vedle. Domácí se osmělili první střelou až po 15. minutách, ale Hasník si se slabou střelou hravě poradil. Poté už dvě akce Dolan snesly přísnější měřítka  a z jedné otevřeli skóre. Nejprve ještě pěknou střelu pod horní tyč vyrazil rovněž povedeným zákrokem Hasnik na roh. V 23. minutě už ale udeřilo. Domácí hráč se prosmýkl podél pravé postranní čáry a našel na malém vápně svého spoluhráče, jenž usměrnil míč do sítě. Hosty to však nepoložilo a během chvíle otočily skóre. Nejprve ve 28. minutě proměnil bezpečné penaltu Rejchrt po ruce domácího beka. Za dvě minuty vyslal oblouček na Dyrce  Mich. Novotný, míče se pak zmocnil Németh a na jeho střelu brankář nedosáhl. Bláznivou desetiminutovku uzavřeli domácí, kdy po akci do otevřené obrany se dolanský hráč prosazuje přesnou střelou k tyči a vyrovnává. Gólové hody pokračovaly a 42. minuta přinesla další změnu stavu. Po autovém vhazování se dostal k míči J. Emlar a jeho střela zapadla za zkoprnělého brankáře. Domácí mohli odpovědět, ale ošemetný závar naše obrana přečkala bez újmy. Ve 44. pak zahrával trestný kop Karel a jeho nepříliš razantní střela propadla brankáři do sítě.

Vypadalo to, že i ve druhé půli bude pokračovat ofenzivní podívaná, oba týmy zahrozily, ale skóre se nezměnilo. Domácí však byli o něco nebezpečnější, vsadili na jednoduchou hru, do které poslali z lavičky zkušené duo Kašajík s I. Tokárem a to se později bohužel pro nás ukázalo jako dobrý tah. To vše umocnila i nejistá defenzivní činnost našeho týmu, který nechával soupeři prostor. Po některých náznacích a nepřesných pokusech přišel v 74. minutě první trest. Po obléhání našeho vápna se dostal míč právě k I. Tokárovi a ten přesnou střelou k tyči snížil. Vrátit dvoubrankové vedení mohl našim barvám vrátit Hanusík, ke kterému se dostal míč po akci Dyrce, ale trefil jen tyč. Staré známé "Nedáš dostaneš" se tak potvrdilo na druhé straně. Dolany dostaly výhodu trestného kopu z velmi dobré střelecké parkety a I. Tokár během krátké chvíle mířil podruhé přesně. Vrátit vedení na kopačky Velichovek se snažil Rejchrt, ale nejprve z trestného kopu nemířil přesně a pak jeho střelu chytil brankář. Body se tak dělily mezi oba týmy. 

 

 

Miloš Exnar, zaskakující trenér TJ Velichovky: Nezvládli jsme herně ani výsledkově druhý poločas, kdy jsme nebyli schopni udržet míč a kombinovat. Uchýlili jsme se pouze k nakopávaným míčům, bohužel jsme nepřidali agresivitu a důraz v osobních soubojích. Dnes v týmu významně chyběla zkušenost, která by v kritických momentech dala týmu klid.

 

Rozhodčí: Krejska, Tokar, Martínek

ŽK: 0:3

Diváci: 50

 

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ (foto: Václav Mlejnek)