Muži – Okresní přebor                       19. 9. 2021

Import bodů ze Zábrodí

Sokol Zábrodí – TJ Velichovky 3:4 (2:1)

Branky: 3. Koval, 26. Škoda, 77. Dvořák – 10. Dyrc, 57. Hykš, 60. Emlar L., 90. Emlar L.

Sestavy:

Sokol Zábrodí: Fähnrich – Mikuš (54. Novák), Stříbrný Škoda, Rompotl – Janko (K), Dvořák, Falta, Matějovic – Kosinka, Koval

TJ Velichovky: Mertlík – Filip, Bém (52. Emlar L.), Rieger – Dyrc (52. Runkas), Hykš (84. Novotný Ma.), Jelínek, Emlar J. (91. Novotný Mi.), Németh – Karel (K), Hanusík (79. Vrátný)

Po týdenní přestávce se naše A mužstvo představilo opět venku, tentokrát na hřišti Zábrodí. Kdo věří různým statistikám, mohl si vsadit, že by mělo mužstvo dnes zvítězit. Neboť v probíhající sezoně střídá zatím výhry s remízami. Výhry se však rodily doma a z venku se vozilo zatím po bodu za remízu. Tým byl odhodlán tuto sérii nalomit, a chtěl zvítězit.

Začátek tomu však nenasvědčoval. Již po pěti minutách přišla ztráta míče na polovině soupeře, domácí podnikli rychlý výpad po levé straně a domácí útočník pokořil vyběhnuvšího Mertlíka. Velichovky mohly brzy odpovědět, po nedorozumění domácí obrany s brankářem se snažil J. Emlar poslat míč do opuštěné branky, ale minul. Netrvalo však dlouho a bylo vyrovnáno. Zleva zatáhl míč do šestnáctky Németh, přihrál Hanusíkovi, ten ještě našel lépe postaveného Dyrce a ten už prázdnou branku minout nemohl.  I poté Velichovky byly aktivnější a hrálo se víceméně na polovině domácích. Domácí spoléhali na svém malém nerovném hřišti na jednoduchý fotbal a velichovská obrana musela být neustále ve střehu, neboť každý nakopnutý míč do vápna znamenal nebezpečí. To se bohužel potvrdilo a po 25. minutách zahrávalo Zábrodí roh a domácí hráč se prosadil hlavou přesně k tyči. Do poločasového hvizdu se toho již moc nestalo, a tak spokojenější šli do kabiny domácí.

Druhý poločas přinesl více vzruchu na hřišti, neboť hra se přitvrdila. Ale i tak padaly góly. V 57. minutě zdánlivě ztracený míč doběhl Dyrc, jeho centr do vápna domácí odvrátili jen ke kopačkám Hykše a ten pěknou skákavou střelou k tyči vyrovnal. Po hodině hry bylo v táboře hostí ještě veseleji. Po obléhání na vápně se vyplatilo sledovat odražený míč L. Emlarovi, jenž nebyl na hřišti ani minutu a nekompromisně na přední tyč zblízka poslal Velichovky poprvé do vedení.  Dlouho to vypadalo, že si Velichovky bezpečně těsný náskok ohlídají, neboť soupeře do souvislého tlaku nepustily.  Zábrodí však přece jen srovnalo a opět po rohovém kopu, kdy se domácí hráč prosadil na přední tyči. Větší chuť vstřelit čtvrtý gól byla na kopačkách hostí, kteří sice drželi míč na kopačkách, ale prosazovali se ztěžka. Územní převahou si vypracovali v závěru rohové kopy, které však ke kýžené brance nevedly. Až 91. minuta přinesla rozuzlení. Zafungovala fráze brácha na bráchu, trestný kop rozehrával J. Emlar a jeho centr do vápna si našel mladší bratr Lukáš, který ho prodloužil do sítě. Domácí se v dlouhém nastavení snažili o odpověď, ale obětavý výkon hostující obrany v čele s brankářem Merlíkem, který zvládl veškeré ošemetné momenty ve svém vápně, už vyrovnání nepřipustil, a tak Velichovky slaví první letošní výhru na cizím hřišti.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Věděli jsme, co nás v Zábrodí čeká, a i přesto jsme všechny 3 góly obdrželi po věcech, na které jsme se celý týden důkladně připravovali. Na místním nekvalitním hřišti se nám nedařila kombinace, nakopávané míče pak s přehledem získávali domácí. V závěru zápasu domácím již docházely síly a my jsme toho dokázali naštěstí využít. Chválím všechny hráče včetně lavičky za bojovný výkon a za to, že se nevzdali. Vítězství na tomto hřišti si opravdu nesmírně vážíme.

Rozhodčí: Krejska, Šolc, Biederman

Diváci:  40