Muži – Okresní přebor                       25. 9. 2021

Sedm kulí jako v Sarajevu

TJ Velichovky – Velké Poříčí B 7:0 (2:0)

Branky: 19. Németh, 22. Novotný Mi., 69. Németh, 70. Emlar L., 73. Németh, 88. Karel, 90. Karel

Sestavy:

TJ Velichovky: Mertlík – Novotný Mi., Pácalt, Rieger – Filip, Hykš (56. Hanusík), Grmela, Emlar J. (65. Vrátný), Németh (80. Petr) - Emlar L. (70. Runkas), Karel

TJ Velké Poříčí ,,B": Jansa - Soldán, Mareček, Závoďančík, Taufman (46. Macek) - Hloušek, Prokop, Vyhnálek, Mustafa (64. Michl) - Gois, Nguyen

Po dlouhé době jsme mohli přijít do Velichovek na fotbal, když k nám zavítal B tým Velkého Poříčí. Domácí měli lehkovážný vstup a brzy mohli být potrestání. Za naší obranou se ocitl hostující útočník, ale těsně minul. Domácí se postupně osmělovali a první pozdrav na branku hostí vyslal Karel, ale jeho pokus brankář hostí pokryl. Poté zahrával trestný kop z levé strany Németh, ale jeho střílený centr skončil na břevně. Velichovky získávaly postupně pevnou půdu pod nohami a výsledkem byla vedoucí branka, kdy se pěknou střelou prosadil Németh. Střelec úvodní branky byl i u druhé branky, když jeho rohový kop poslal do sítě hlavou Mich. Novotný. Po tomto gólu tempo opadlo a hru provázela nepřesnost. V závěru první půle však domácí předvedli rychlou akci po levém křídle, ale střelu mířící do branky odvracel na roh obránce hostí.

Druhý poločas začaly Velichovky o poznání lépe, než ten první, neustále zaměstnávaly obranu a brankáře hostí, ale v koncovce neuspěli jak bratři Emlarové, tak Hykš. Až 58. minuta přinesla uklidňující branku. Na centr do vápna si naskočil L. Emlar a proti brankáři zblízka uspěl. Poté přišly chvíle Németha, kdy během pár minut dovršil hattrick. Nejprve parádní střelou zvýšil na 4:0 a poté si převzal odražený míč, obešel bezmocného brankáře a do prázdné branky docílil búra. To už bylo na hřišti jedno mužstvo a při chuti hrající Velichovky pak protáhly soupeřova brankáře dalekonosnými projektily. Nejblíže gólu byl Hanusík, ale jeho střela skončila na tyči a dorážka Karla šla vedle. Další branky přišly až v závěru. Nejprve dostal pěknou kolmici za beky Karel a zakončil přesně k tyči. Domácí kapitán pak dal razítko na vysokou výhru Velichovek po rohovém kopu Hanusíka a následné přesné hlavičce.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Výsledek vypadá mnohem jednoznačněji, než jaký byl samotný průběh zápasu. Hosté byli neustále nebezpeční a hlavně celý první poločas nás drželi v napětí. Vše definitivně rozhodl a zlomil až třetí gól v jejich síti. Po této brance jsme již měli utkání pevně ve své moci. Těší mě nula na kontě obdržených gólů a trefy našich útočných hráčů.

Rozhodčí: Buchta, Tokár, P. Kašpárek