Áčko narazilo na tuhý odpor polické obrany

TJ Velichovky – Spartak Police nad Metují B 1:1 ( 1:1 )

Branky: 44. Hanusík – 33. Rotter

Sestava:

TJ Velichovky: Hasník – Novotný Mi., Pácalt, Rieger – Novotný Ma. (46. Filip), Jelínek (66. Emlar L.), Hanusík (73. Runkas), Emlar J., Németh - Vrátný (46. Hykš), Karel (K)

Během čtyř dní druhý domácí zápas a opět jsme přivítali B tým. Po sobotním zápasu, kdy u nás zavítala rezerva Velkého Poříčí, to byl dnes tentokrát B tým Police nad Metují.

Velichovky vstoupily do utkání aktivně a chtěly vstřelit brzký gól. Svého soka přikovaly do svého vápna, ale centry ze stran do sítě nabíhající Mar. Novotný a poté i Karel v úvodní gól nepřetavily. Poté vyzkoušel tvrdou střelou z hranice vápna pozornost gólmana opět Karel, ale s jeho střelou si brankář poradil. Domácím se proti pozornému obrannému bloku hostí nedařilo dlouho prosadit, zatímco jednoduchá hra směrem dopředu přinesla ovoce v podobě vedoucí branky. Ojedinělý centr do vápna si mezi velichovskými beky šikovně sklep do střelecké pozice polický útočník a přesnou střelou otevřel skóre. Hosté ještě zahrozili jednou, kdy hostující hráč téměř z půlky těsně vedle minul odkrytou branku domácích. Když už to vypadalo, že hosté těsný náskok uhájí, přišlo vyrovnání. Po centru z pravé strany prodloužil hlavou míč Karel mimo dosah brankáře, kde nabíhající Hanusík už míč doklepl do sítě na poločasových 1:1.

Na začátku druhého poločasu vyslali hosté opět varování, ale Hasník skvělým zákrokem zasáhl. Na druhé straně se po střele těsně vedle z kopačky Németha polický jen ohlédl. Větší šanci měl kapitán Karel, když pelášil na branku hostí, ale jeho zakončení brankář vykopl na roh. Domácí to zkoušeli i ze vzduchu, po rohu hlavičkoval J. Emlar jen do břevna. Tlak domácích sílil, ale narážel na tuhý odpor polické obrany. Přesto příležitosti se našly. Dvakrát hlavičkoval nebezpečně Hykš, ale vytoužený cíl nenašel. Stejně tak dopadl v poslední možnosti J. Emlar, jehož střele nad branku moc nechybělo. Velichovky tak poprvé doma naplno nebodovaly, nadále sice zůstávají neporažené, ale dnes dva body ztratily.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Dnešní zápas nám vůbec nevyšel, a to hlavně proto, že hosté od prvních sekund zaparkovali na svém vápně autobus. I přesto jsme měli v 7. Minutě již tři vyložené šance, které jsme ale trestuhodně neproměnili. I nadále jsme měli více ze hry, ale hra se nám nedařila tak, jako v předchozích zápasech. Druhý poločas jsme pokračovali i přes špatnou hru ve festivalu neproměněných šancí. Hosté se k naší brance dostali 2x a dali jeden gól. Dnes nebyl nikdo, kdo by hru nějak pozvedl, vzal na sebe zodpovědnost, a tak jsme i přes jednoznačnou herní převahu a velké množství 100% šancí bohužel pouze remizovali. Velmi dobrý a přesvědčivý výkon dnes podal hlavní rozhodčí Štěpán Prušinovský!

Rozhodčí: Prušinovský, Grim, Martínek