Muži – Okresní přebor                       2. 10. 2021

První porážka v sezoně

TJ Sokol Velká Jesenice - TJ Velichovky 2:1 (1:0)

Branky: 19. Patrný, 48. Marel - 90+3 Pácalt

Sestavy:

TJ Sokol Velká Jesenice: Palasman - Cohorna, Hadvich (27. Vlček), Mach, Marel - Železov, Vít, Pražák (37. Slabý), Hlávko (88. Souček) - Tulej T., Patrný (85. Macháček)

TJ Velichovky: Mertlík – Karel, Pácalt, Rieger – Filip (85. Novotný Mi.), Hykš (81. Hykš), Grmela, Emlar J., Németh (71. Novotný Ma.) - Emlar L., Hanusík (71. Runkas)

Podzimní část se přehoupla do své druhé poloviny a Velichovky dnes čekal jeden z nejprestižnějších zápasů podzimu. Do nedaleké Velké Jesenice s nimi dorazilo na tento očekávaný duel i několik příznivců našich barev.

Místní stadion byl tak tradičně slušně zaplněn a přítomní diváci očekávali zajímavý zápas dvou týmů z čela tabulky. Bohužel jim nebylo tak dopřáno. Atraktivní fotbalová podívaná se nekonala, hosté sice častěji drželi míč na polovině soupeře, ale útoky se většinou roztříštily na hrázi velkého vápna domácích, kteří pečlivě bránili. Domácí byli směrem dopředu dlouho neškodní, bohužel však z první vážnější možnosti udeřili. Vše začalo ztrátou míče na polovině hry, domácí se dostali do rychlého brejku, který jesenický hráč přesně zakončil. Velichovky se ne a ne dostat do vápna soupeře, obrana domácích působila pevně, a našim hráčům toho moc nedovolila.

Bohužel pro Velichovky se domácím povedl nástup do druhé půle. Dobře mířenou střelu domácího hráče vyrazil Mertlík na roh, po němž udeřilo podruhé. Po nepřehledné situaci vyplaval míč přímo k noze domácího střelce, a ten propálil houštinu těl před sebou. Hosté museli vše vsadit na jednu kartu, ale první střela, která skončila nad brankou v podání J. Emlara přišla až téměř po hodině hry. Větší šanci měl po standartní situaci Riegera Karel, ale hlavičku našeho kapitána zneškodnil domácí brankář, a dorážející Hanusík už míč do sítě nepropasíroval. Závěr zápasu však naši hráči nezvládli psychicky. Nejprve se nechal po druhé žluté vyloučit Rieger. Ač o deseti hrající Velichovky dál se snažili o kontaktní branku, ale ta přišla pozdě. V závěru dostali možnosti trestného kopu z hranice vápna. Pácalt poslal pěknou střelou do horního rohu míč do sítě, sice snížil, ale oslavu branky přehnal a i on se musel poroučet předčasně ze hřiště. Stejně jako loni na podzim tak přišla první porážka opět na hřišti Velké Jesenice.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel. Byli jsme hrozně moc nepřesní, zbrklí a pomalí. Domácí nás vůbec nepřekvapili. Bránili a pouze nakopávali míče na naší polovinu a čekali na naši chybu, která bohužel přišla. Druhý poločas jsme začali místo tlaku špatně pokrytým rohem, kde jsme byli pro domácí pouhým sparingpartnerem. Poté jsme sice opět hráli na jednu branku, ovšem do větších šancích jsme se dostávali díky našim nepřesnostem jen velmi málo. Šance přišly až v posledních 20ti minutách, kdy už domácí nemohli, ale naše kontaktní branka přišla až příliš pozdě. Závěr zápasu byl jeden velký zmar a tragédie. Někteří hráči by si měli sáhnout do svědomí a zamyslet se nad svým přístupem a výkony. Nezbývá než se našim fanouškům omluvit za tento výkon a makat tvrdě dál!

Rozhodčí: Ježek, Biederman, Havrda

DS: Mareček