Muži – Okresní přebor                       9. 10. 2021

Prohra s (neoblíbeným) Machovem

TJ Velichovky – Veba Machov 1:2 (0:0)

Branky: 86. Runkas - 77. Scholz, 83. Kubeček

Sestava:

TJ Velichovky:

Hasník - Karel (K), Bém, Grmela - Filip, Jelínek (55. Runkas), Hykš, Hanusík (82. Vrátný), Németh - Emlar L. (74. Novotný Ma.), Emlar J.

Poslední zápasy našemu týmu nevyšly, a tak jsme se chtěli dnes znovu dostat na vítěznou vlnu. Měli jsme však těžkého soupeře, neboť zatímco domácí hráči vybojovali za uplynulý víkend ve dvou zápasech jen bod, Machov o posledním fotbalovém víkendu, jenž začal úterním svátečním kolem a kromě sobotního duelu s Červeným Kostelcem B ještě v neděli dohrával zápas se silným Hronovem, zažil bodové žně, když ve třech zápasech získal všech devět bodů a vyšvihl se na průběžné druhé místo v tabulce. Navíc ve vzájemných duelech mají výrazně lepší bilanci. Dnes se opět bohužel ukázalo, že na Machov zahrát neumíme.

V úvodní desetiminutovce oba týmy zahrozily po rohovém kopu, ale skóre zůstalo bezbrankové. Postupem času Velichovky zamkly svého soupeře na útočné polovině, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Hosté spoléhali převážně na brejky, ale ty dokázala obrana domácích včas zastavit. Z dálky pak prověřil hostujícího brankáře domácí Karel z trestného kopu, jeho dalekonosnou tvrdou střelu však vyboxoval na roh. Domácí měli míč častěji na kopačkách, převahu vyjádřili však jen rohovými kopy. Ty však domácí exekutoři nezahrávali přesně, a tak tyto situace ustála machovská defenziva bez pohromy. Poločasové skóre tak bylo stále bezgólové.

Obraz hry se ve druhé půli moc nezměnil. Domácí častěji na míči, ale bez vážných šancí. Za zmínku stojí pokus Hanusíka, který dokázal hostující brankář vyrazit a poté hlavička Karla, ale ta šla do míst, kde stál machovský brankář. Hosté zahrozili brejkem, který však Hasník zneškodnil. Góly začaly padat až v poslední čtvrthodině. Nejprve využil hostující útočník nedorozumění beka s brankářem a pohodlně otevřel skóre.  V 82. minutě zapadla na zadní tyč nenápadná střela machovského hráče a nasměroval svůj tým ke třem bodům. Domácí to nezabalili a machovskou hráz přece jen jednou pokořili. Zapříčinil se o to střídající hráči, Mar. Novotný posunul míč na Runkase a ten konečně překonal brankáře. Domácí vrhli všechny síly do útoku, do vápna létaly míče, ale vyrovnat se domácím již nepodařilo.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Scénář našich zápasů je již několik utkání stejný - trvalá herní převaha, ale pouze po vápno, bez vážnějších šancí a nějakého překvapivého řešení. Následně dostaneme gól z ničeho a konec zápasu dohráváme v křeči.

Rozhodčí: Riabec st., Riabec ml., Prokeš