Muži – Okresní přebor                       17. 10. 2021

Áčko zaslouženě zdolalo lídra

SK Babí - TJ Velichovky 2:3 ( 2:1 )

Branky: 8. Balek, 19. Braha - 13. Németh, 75. Emlar L., 90+1. Karel

TJ Velichovky: Mertlík - Rieger, Bém (23. Rejchrt), Filip (73. Vrátný) - Novotný Ma., Grmela, Hanusík, Emlar J., Karel (K) - Runkas (46. Emlar L.), Németh

Dnes zajíždělo naše mužstvo mužů na půdu vedoucího SK Babí, bohužel řádně oslabeno, přesto se chtělo po třech zápasech bez výhry vrátit na vítěznou vlnu, a dalo to od samého úvodu najevo.

Zápas začal poměrně ve velkém tempu, o které se zapříčinili především hosté, kteří diktovali tempo hry, ale první náznaky šancí se neujaly. Domácí byli daleko efektivnější a po rychlé akci z pravé strany propálil domácí hráč Mertlíka. Velichovky však přispěchaly s odpovědí. Hanusík na velkém vápně ještě posunul míč na Németha a ten už propálil brankáře. Hosté i nadále drželi otěže hry ve svých rukou, ale udeřili opět domácí. Podobná akce úvodní branky, tentokrát však po levé straně znamenalo opět vedení domácích. Hra se poté trochu zpomalila, vyrovnala, ale šance hostí byly již zajímavější. Nejprve Némethovu střelu neudržel domácí brankář, ale před dobíhajícím Runkasem odvrátil domácí bek míč do bezpečí. Poté se neujaly střely Németha ani J. Emlara. Pak protáhl přízemní střelou brankáře domácích Németh, ten ji však vyškrábl na roh. Po něm zakončoval J. Emlar nůžkami, ale ani toto efektivní zakončení se neujalo. Největší šanci však spálil Runkas, kdy po akci Grmely z malého vápna přestřelil. Poté již dokonce půle domácí hlídali svůj náskok, ale směrem dopředu již přes drobné náznaky nic nepředvedli.

I úvod druhé půle patřil hostům, ale opět velichovští útočníci selhali v koncovce. Nejprve po střele J. Emlara z dorážky přestřelil. Poté obral domácího beka o míč L. Emlar, ale tváři v tvář brankáři domácích nedal. Poté ještě vyzkoušel pozornost brankáře další tvrdou střelou J. Emlar. Poté se osmělili i domácí rychlými brejky a po jednom z nich zachránila hosty tyč. Domácí hráli jednoduše, ale jejich centry do vápna nebo brejky byly vždy nebezpečné. Pak se ale hrálo podle hostujících not. A nezbrzdila je ani poměrně tvrdá hra domácích hráčů ve druhé půli.  Zasloužené vyrovnání přišlo po standartní situaci a opět zafungovala spolupráce „brácha na bráchu“. Centr Jakuba Emlara prodloužil do branky bratr Lukáš. Závěr zápasu nabídlo velké tempo, hosté se snažili překlopit výhru na svoji stranu, ta snaha byla vehementní, ale tím se otevřela i okénka vzadu. To však již domácí nepotrestali a rozuzlení přišlo v poslední minutě. Jednu z posledních možností urvat výhru využil po další standardní situaci Karel, kdy hlavou poslal míč do sítě a rozhodl o třech bodech pro Velichovky. Ty sice stále dotahovaly, ale po průběhu zápasu lze konstatovat, že výhra je zasloužená.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Dnes jsme v Babí předvedli velmi dobrý a soustředěný výkon od začátku až do konce zápasu. Domácí jsme od začátku herně přehrávali, měli jsme spoustu šancí, ale paradoxně jsme museli dohánět skóre. To se nám podařilo až v nastavení z poslední možné akce. Hráčům děkuji za dnešní výkon a věřím, že na něj naváží v posledních dvou utkáních podzimu.

Rozhodčí: Jedlinský L., Urban, Jedlinský M.

ŽK: 3.1